Nízké riziko, vysoká návratnost

Češi – soudě podle průzkumů – nejraději investují do zlata a nemovitostí. Zatímco drahé kovy jsou nejistou komoditou, poplatnou trendům na mnohdy chaoticky vyvíjejícím se trhu, nemovitosti zůstávají bezpečným zhodnocením peněz při zajímavé výnosnosti.
Laická investiční strategie většiny našinců koresponduje do určité míry s postupem zkušených investorů, kteří se na prvním místě orientují na nemovitosti, chtějí-li volné finanční prostředky bezpečně uložit a výhodně zhodnotit. Nákup nemovitosti ocení i ti, kdo chtějí klidně spát, takže před adrenalinem tržních spekulací dávají přednost jistému dlouhodobému výnosu. Právě reality totiž představují komoditu s historicky nejstabilnější bilancí. Pochopitelně i ceny nemovitostí se mohou krátkodobě propadnout, pokud jste ovšem investovali do bytu či domu v atraktivní lokalitě, můžete si být jistí, že jeho cena půjde časem znovu nahoru. Jsme toho svědky i v současné době, kdy investicím do této komodity nahrávají i nízké úrokové sazby hypoték a dobré pořizovací ceny nemovitostí, které podle odhadů odborníků už jen porostou. Máte-li tedy volné finanční prostředky, je ideální příležitost vložit je do koupě bytu či domu, a tak je maximálně zhodnocovat. Nemovitost lze například prozatím pronajímat, a tím si zajistit pravidelnou měsíční rentu, kdykoliv v průběhu času ji však můžete začít užívat osobně, nebo ji věnovat dětem či vnoučatům. Na rozdíl od akcií nebo jiných investic totiž u rezidenčního objektu, který má kromě monetární i reálnou hodnotu, nehrozí, že by vložené finanční prostředky přišly zcela nazmar.


Protože však jde mnohdy o investici na celý život, je namístě obezřetnost a pečlivé zvažování dílčích kroků. Důležité je především dostat se ke vhodnému objektu. Lze při tom strávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Kromě přízně náhody však potřebujete i slušné technicko-právní znalosti a obchodní zkušenosti, abyste nad výsledkem transakce nakonec nesplakali. Rozumnou cestou se tak může jevit využití služeb nestranného profesionála, který dovede realizovat výhodný nákup nemovitosti bez rizik. Dnes už existují zkušené firmy, schopné zajistit zájemcům zajímavé příležitost k investování na nemovitostním trhu, při minimalizaci možných rizik a maximalizaci výnosů.

Text: redakce -ll-, foto: Archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *