Nová matrace do postele: Jakou vybrat, aby se vám krásně spalo?

Plánujete pořízení nové matrace, ale neumíte si vybrat? Honí se vám v hlavě, že vám musí vyhovovat řadu let a neradi byste se rozhodli špatně? Pořád máte problém se zorientovat v nabídce na trhu? Pojďme se podívat na současné matrace lišící se použitými materiály a uvidíte, že to není až tak složité si vybrat tu správnou. Jaké jsou tedy základní typy?

Matrací je opravdu nespočet, aby to pro vás však bylo jednodušší, tak si je rozdělíme na pružinové, polyuretanové a latexové.

Pružiny jsou stále velmi kvalitní

„Pružinové a modernější taštičkové matrace, patří ke stálicím na našem trhu a jedná se o velmi kvalitní produkty. Jejich hlavní přednost spočívá zejména v nejlepší cirkulaci vzduchu, ve srovnání s jinými typy. K dostání jsou varianty s přibližně 150 až 200 bonell pružinami. Tuto podobu mají klasické pružinové matrace. Modernější a zároveň také ještě více kvalitnější jsou taštičkové matrace. Každá pružina je v tomto případě obalena textilií do tzv. taštičky. Navíc je tu dvakrát až čtyřikrát více bonell pružin, než u běžných pružinových,“ vysvětluje Rostislav Grossmann ze společnosti Grossmann, spol. s.r.o. zabývající se výrobou zdravotních matrací a produktů pro zdravý spánek.

pružinová matrace SIMONA BIO

pružinová matrace SIMONA BIO, cena: 5 265 Kč

 

taštičková matrace TAMARA BIO-TWIN

taštičková matrace TAMARA BIO-TWIN  cena: 3 990 Kč

Oblíbené polyuretanové pěny

Nabídka matrací z polyuretanových pěn je snad nejširší. Cenově nejdostupnější jsou matrace z PUR pěny. Velmi známá je i studená pěna. Rozdíl mezi těmito pěnami je v tom, že oproti běžné PUR pěně se ta studená vyrábí při nižších teplotách. To má za následek, že je více elastická a má i větší póry. Díky tomu je více prodyšnější. Velmi populární jsou v současné době viscoelastické matrace. Viscoelastická, jinak také líná či paměťová, pěna se dokonale přizpůsobí tělu. Reaguje na teplo a při ležení odlehčuje tlakové body. „Mezi našimi zákazníky jsou matrace z paměťové pěny velice oblíbené. Zejména jej volí ti, kterým vyhovuje měkčí povrch,“ dodal p.Grossmann. Pěny jsou velmi často kombinovány mezi sebou a pak se jim říká sendvičové matrace nebo je název odvozen dle toho, jaká pěna v matraci převládá.

sendvičová matrace ZORA

sendvičová matrace z PUR pěn, cena: 3 290 Kč

ORTOPEDIC VISCO

viscoelastická matrace ORTOPEDIC VISCO, cena: 7 900 Kč

Latex je luxus

Mezi nejluxusnější matrace na trhu se řadí ty latexové. Vyrábí se ze speciální pěny z přírodního kaučuku, částečně i ze syntetického. Latexové matrace jsou jednoznačně špičkou, neboť nabízejí pohodlí nesrovnatelné s jinými typy materiálů. Projevuje se u nich velmi silná bodová elasticita. To znamená, že se matrace přizpůsobí tam, kde je vytvořen tlak, aniž by se nějak přizpůsobil i okolní prostor. Zároveň jsou velmi prodyšné, což je pro matrace obecně důležitým faktem. Přírodní latexová pěna má rovněž nejlepší bakteriostatické a baktericidní vlastnosti. Pan Grossmann nám sdělil: „Pokud bych měl nějaké matrace doporučit, pak to jsou rozhodně latexové.“

latexová matrace Xena

latexová matrace XENA ze 100% přírodního latexu, cena: 7 140 Kč

Kombinace materiálů zlepšuje komfort i vlastnosti

Na našem trhu se v podstatě nachází matrace, které jsou zhotoveny z kombinace různých materiálů. Kupříkladu pružinové nebo taštičkové matrace obsahují z vnější části PUR pěnu, PUR pěna se propojuje i s viscoelastickou nebo latexem. S latexem se zase dobře kombinuje kokos, nebo biotex, což je materiál s vysokým podílem ovčí vlny. Díky tomu disponují matrace různou tuhostí, a to i v oblastech hlavy, páteře, beder, pánve apod.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, doporučujeme novou matraci nakoupit přímo u výrobce. Navštivte stránky www.grossmann-matrace.cz, kde naleznete široký výběr vysoce kvalitních matrací ze všech moderních materiálů za bezkonkurenčně nejlepší ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *