Obklady, alfa a omega interiéru i exteriéru

Keramické prvky, používané k řešení stěn i podlah, dovedou prostoru dát požadovanou atmosféry. Umějí být v pozadí a nechat vyniknout zařizovací předměty, ale zastanou i roli výrazného doplňku. Samozřejmostí je pak jejich dokonalá funkčnost.

Pro každou realizaci jsou vhodné jiné materiály, jež musí respektovat nejen zvolený styl a design obytného prostoru či stavby, ale především technické parametry, adekvátní konkrétním podmínkám. K těm primárním patří nasákavost a z ní plynoucí mrazuvzdornost: zatímco pórovinová keramika má nasákavost 10 až 24 %, u glazované je to pouze kolem 3 %, což ji předurčuje k použití zejména v exteriéru. Odolnost vůči opotřebení je rozhodující hlavně v kuchyních, protiskluzové vlastnosti zase akcentujeme v koupelnách.

Pokud jde o výsledný vzhled, velkou měrou se na něm podílejí formáty: trendy směřují k jejich maximalizaci, prvky velkých rozměrů se uplatňují především v rozlehlých dispozicích. K vyhledávaným patří rovněž trojrozměrné efekty, ať už jsou výsledkem skutečné plastičnosti povrchu, nebo jde pouze o kouzlení s optikou a promyšlenými dekory. Důležitou roli sehrávají i matné a lesklé plochy. Pro konečný vzhled prostoru udělá mnoho také zvolená barevnost: s pomocí světlých tónů umíme dát menší místnosti potřebnou vzdušnost a zdánlivě ji tak zvětšit.

Triků, jak s obklady a dlažbami efektně a efektivně pracovat, je samozřejmě celá řada a dobří řemeslníci je dokonale ovládají. Výběr za vás však neudělají, proto je nejlepší obrátit se na experty v oboru. Své udělá i vizualizace, jež ukáže, jak bude vybraný dekor a rozměr prvků vypadat v reálu. Vytvořený 3D návrh navíc usnadní i volbu sanity, nábytku a doplňků.

Zasvěcené rady, stejně jako inspiraci a 3D návrhy získáte u firmy KONRÁD KERAMIKA, jež ve svých vzorkovnách v pražských Ďáblicích (Ďáblická 553/2, Praha 8 – Střížkov) a Dolních Měcholupech (Za Zastávkou 373, Praha 10 – Dolní Měcholupy) disponuje širokou nabídkou všeho potřebného. Ostatně, sami uvidíte.

Více na www.konradkeramika.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *