Obliba srubů pro rodinné bydlení se opět zvyšuje!

Každá rodina, která v současné době přemýšlí o realizaci nového rodinného domu, má na výběr z několika typů a variant staveb. V několika posledních letech se zájemci o rodinné domy soustředili především na moderní variace staveb z nově vyvinutých materiálů a s výstavbou v netradičním pojetí. V současné době se ale situace mění a stále větší procento rodin se chce vracet k tradičním a osvědčeným stavbám. O tomto faktu svědčí stále se zvyšující obliba srubových domů.

Krása přírodního dřeva

Současné architektonické trendy stále více doporučují využívat v oblasti rodinných domů přírodní materiály. Ty totiž dodají celé stavbě své přirozené kouzlo. Pro klasické srubové stavby je totiž charakteristickým prvkem využití přírodního smrkového dřeva. Nejčastěji v podobě masivu nebo lepených profilů. Z exteriérové i interiérové strany je dřevo pohledově přiznáno. Dřevo dokáže pozitivně působit na lidskou mysl a jeho přirozenou vlastností je navození uklidňující a hřejivé atmosféry.

Každá rodina má jiné potřeby a jiný vkus

Obecně se nedá říci, že by jeden druh srubových staveb vyhovoval všem rodinám. I v této stavební oblasti je zapotřebí nejprve zjistit požadavky klientů a na základě zjištění a odborné konzultace vytvořit projekt srubu na míru danému zákazníkovi. Právě proto je stále žádanější službou výstavba srubových domů na klíč, včetně přípravy projektu. U specializovaných firem si můžete vybrat vzhled svého nového srubového domu a pak už se sama firma postará o veškeré práce i administrativní povinnosti. Pokud hledáte inspiraci, můžete si prohlédnout například katalog srubů od společnosti WOODLIFE.

WOODLIFE jako jeden z největších specialistů

Velké procento společností na našem trhu se zaměřením na dřevostavby je v současnosti specializováno zejména na moderní druhy dřevostaveb, tedy z dřevotřískových desek. Specialistů, kteří by pracovali s přírodními materiály a masivním dřevem, stále ubývá. To ovšem neznamená, že by se nedaly najít zkušené a spolehlivé firmy. Jedním z největších specialistů na výstavbu klasických dřevěných srubů, roubenek a poloroubenek je právě společnost WOODLIFE. Detailní informace o společnosti lze najít na www.woodlife.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *