Osvědčené markýzy stíní i zdobí

Jejich hlavním úkolem je poskytnout ochranu přes slunečními paprsky. A to nejen venku na terase, na balkoně či předzahrádce, ale ve svém důsledku i ve vnitřních prostorách. Jsou-li z odpovídajícího materiálu, pak si kromě slunce poradí i s deštěm.
Do interiéru se efekt markýz promítá tak, že přispívá k ochlazení vnitřní teploty vzduchu, dalším důsledkem toho, že se dovnitř nedostanou sluneční paprsky, je zvýšená ochrana vybavení v podobě nábytku, podlahovin i veškerých textilií před vyblednutím.

 

Sklopné markýzy

Vzhledem ke své jednoduché konstrukci a obvykle také kvůli limitované délce výsuvu nacházejí sklopné prvky uplatnění zejména při zastínění užších prostor, jako jsou balkony a lodžie. V závislosti na konkrétním modelu a očekávané úrovni komfortu lze vybrat produkty buď ručně ovládané s pomocí kliky, nebo s motorickým pohonem, jenž lze doplnit rovněž užitečným větrným senzorem.

 

Výsuvné markýzy

Moderní stínicí variabilní výsuvné prvky s pevnou a odolnou konstrukcí jsou určeny pro velkoplošné terasy. Textilní materiál se natahuje a napíná s pomocí kloubových ramen vybavenaýchsilnými pružinami, jejichž počet závisí na šíři markýzy. Kromě obvyklejších tkanin z akrylových vláken lze ke stínění použít i speciální PVC fólii, která si navíc poradí i se silným deštěm. Materiály jsou vysoce stálobarevné, speciálně upravené proti plísním a tlení. Trvanlivost a odolnost markýzy zvýší takzvaná kazeta, pohledově i funkčně efektní box, do něhož se všechny konstrukční prvky skryjí. Špičkové výrobky jsou doplněny motorickým pohonem a dálkovým ovládáním, větrným čidlem, další rozměr jim dodá integrované LED osvětlení či vytápění.
Foto: Climax, Bematech, Innex, Maron, text: redakce -ll-

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *