Osvěžení se zahradní sprchou

Tyto užitečné doplňky nabízejí snadno dostupnou a cenově (ve srovnání s vířivkou či bazénem) nenáročnou formu očisty a relaxace. Sprchy se liší jak použitými materiály, tak vzhledem a svými funkcemi. Samozřejmě z toho se odvíjí jejich cena: zatímco ty nejlevnější pořídíte i v řádu stokorun, designové produkty mohou stát až desítky tisíc.
Mohou existovat samostatně, ale samozřejmě i v kontextu s dalším exteriérovým wellness vybavením. Jejich čisté linie a uživatelsky příjemné zpracování je činí univerzální součástí jakékoliv zahrady a ladí i s bazénem nebo vířivkou, do nichž bychom z hygienických důvodů měli vstupovat právě až po sprchové lázni. Pomůže z těla odstranit nejen prach a nečistoty, ale také například nános opalovacích prostředků, které se jinak dostanou do vody a mohou být zdrojem jejího znečištění a kontaminace, což v důsledku vyžaduje zvýšenou péči o kvalitu obsahu nádrže. Po koupání sprcha zase přijde k užitku při odstranění bazénové chemie z pokožky.

 

S pomocí slunečních paprsků

Užitečnou „vychytávkou“ jsou takzvané solární sprchy, obvykle napojené na centrální přívod vody, jež využívají k ohřevu (a to až na 60 stupňů) bezplatného a ekologického zdroje – slunečního záření. Jsou vybaveny zásobníkem o různé velikosti (až 40 litrů), která uchovává dostatečné zásoby příjemně teplé vody sloužící k osvěžení a omytí. Hlavice může být pevnou součástí tělesa, ale také připojena k němu hadicí, která dává možnost snazší manipulace. Některé produkty jsou vybaveny jak hlavovou sprchou, tak také speciální hlavicí určenou k omytí nohou. Teplotu vody lze regulovat například s pomocí směšovací pákové baterie. Produkty vybavené nezámrzným systémem s automatickým vyhříváním mohou být instalovány venku v průběhu celého roku.

 

Kam s ní

Umístění zahradní sprchy vychází pochopitelně z kontextu celého uspořádání pozemku. Může klidně stát například na trávníku, ovšem podklad zpevněný například dlažbou či jiným obkladem s protiskluznou úpravou nabízí větší komfort. Samozřejmostí je místo s dostatkem slunečního záření.

Text: redakce -ll-, foto: PLAN BATH, JV Pohoda, GARDEN 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *