Plovoucí podlaha – trend dnešní doby nebo praktická záležitost?

Při výběru podlah musí člověk zvážit hned několik kritérií, například – kam bude podlaha umístěna, jak velká by měla být zátěžová vrstva, vhodné dekory a mnoho dalších. Plovoucí podlahy jsou v dnešní době velmi populární a nachází se v mnoha domácnostech. V článku se dozvíte, co plovoucí podlaha je a jaké jsou její výhody a nevýhody?

Co je plovoucí podlaha?

Název “plovoucí podlaha” nevyjadřuje specifický druh podlahy, ale spíše se jedná o způsob její instalace. Je to podlaha, která se na k podkladu není připevněna napevno (lamely jsou k sobě připojeny zámkovým spojem), takže její jednotlivé dílce lze od sebe bez problémů oddělit.

Jaká je konstrukce plovoucí podlahy?

Při instalaci plovoucí podlahy se nejdříve začíná s podkladní vrstvou, na kterou se pečlivě pokládá vrstva zvukově izolační – tuto vrstvu tvoří různé druhy stavebních akustických izolací. Poté se umísťuje tzv. roznášecí vrstva a konečnou vrstvu tvoří vrstva nášlapná.

Vlastnosti plovoucích podlah

Každá podlaha má své pro a proti, jinak tomu není ani u plovoucích podlah. Mezi nejpřednější vlastnosti této podlahy patří její cena – plovoucí podlahy se pohybují v nízkém cenovém rozpětí. Oblíbené jsou i díky snadné instalaci, kterou s dobrým návodem zvládne každý – nemusíte nic lepit ani připevňovat hřebíčkem. Plovoucí podlahy disponují nepřeberným množstvím dekorů. A nakonec – pokud se vám nějaký díl poškodí, můžete jej snadno vyměnit za nový.

Na co si dát pozor?

Jednou z negativních vlastností plovoucích podlah je to, že si musíte dát pozor na vodu. Ne každá plovoucí podlaha snese vytření mopem – výrobci doporučují vytírat pouze lehce vlhkým hadrem a používat jimi doporučené čistící prostředky . Také je dobré nevysávat nástavcem, který nemá kartáč – hrozí poškrábání podlahy.

Druhy plovoucí podlahy

Stále vybíráte a nemáte jasno, který druh podlahy je zrovna do vašeho obydlí ten nejvhodnější? A jaké druhy plovoucích podlah vůbec existují?

  • Laminátová podlaha – tento druh podlah se řadí mezi ty nejrozšířenější podlahové krytiny v domácnostech. Montáž je velmi rychlá a snadná, jsou také odolné vůči zátěži, otěru, jejich barevnost je stálá a jsou snadné na údržbu. Kromě všech těchto pozitivních vlastností se pyšní i nízkou cenou, kterou uvítá každý z nás. Pokud máte přece jenom vlhčí místnost, doporučujeme se zaměřit na podlahy s vysokou odolností a ochranou proti bobtnání a vlnění. Ty nabízí společnost Egger v kolekci Basic Plus.

 

  • Vinylová podlaha – Hledáte podlahu, která “něco” vydrží? Vinylová podlahová krytina ideální volbou. Můžete ji využít jak v domácnosti, tak i v komerčních prostorách. Její údržba je velmi snadná, má skvělé tepelně-izolační vlastnosti, nespočet barev a dekorů a v neposlední řadě je oblíbená díky velmi dobrým akustickým vlastnostem. Vzhledem k tomu, že povrch vinylových podlah tvoří různé ochranné úpravy, můžete vinylovou podlahu použít jak v obývacím pokoji, tak v kuchyni, komerčních prostorách a dokonce i v koupelnách. Šikovní kutilové si hravě poradí s pokládkou vinylové podlahy, zejména s řadou Home Click od společnosti DESIGNART, jejichž charakteristickým rysem je zámkový systém LOCK, který je velmi jednoduchý.

 

  • Dřevěná podlaha – Mezi ty nejtypičtější plovoucí podlahy dřevěné patří ty, které skvěle kopírují klasické parkety. Tyto dřevěné podlahy se snadno udržují a jejich instalace je velmi rychlá. Na rozdíl od laminátové podlahy lze dřevěnou podlahu opravit i dvakrát za sebou. Dnešní trh nabízí velký výběr dřevin, mezi nimiž si jistě vybere každý. Například firma ESCO s.r.o. nabízí hned několik provedení, mezi ty oblíbené se řadí Bohemia, pro které je typický živý vzhled rustikálních podlah.

Věříme, že si tu svou vysněnou podlahu jistě najdete a třeba vám náš článek při výběru alespoň z části pomůže.

 

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *