Podejte si ruku s dveřmi

Vstupní dveře jsou první, které vítají návštěvníka domu, a hodně tedy vypoví o svém majiteli. O tom, jaký má vztah ke svému domovu, jeho ochraně a rovněž o jeho vkusu.

Elegance a bezpečnost by u vchodových dveří měly jít ruku v ruce. V dnešní době vyjadřují důležitý aspekt každého obytného objektu. Vstupní dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků, kterým můžete ochránit nejen svůj majetek, ale také sami sebe a své nejbližší. Zároveň jde o první věc, kterou člověk zahlédne před vstupem do vašeho bytu či domu. Bezpečnost a kvalita vstupních dveří je proto velmi důležitým parametrem.

Bezpečná vizitka

Vchodové dveře chrání vše, co je za nimi ukryto. Proto jim musíme věnovat při výběru náležitou pozornost a vybírat si mezi kvalitními výrobci. Na nákup v hobby marketu rovnou zapomeňte.„Vybíráte-li vstupní bezpečnostní dveře do domu či bytu, nenechávejte nic náhodě a nespokojte se s první nabídkou, na kterou narazíte. Stejně tak není dobré vybírat jenom podle ceny. Velmi nízká cena značí, že nemůže jít o kvalitní, certifikovaný a funkční výrobek, přemrštěná cena ale zároveň automaticky neznamená, že jste našli nepřekonatelné řešení,“ říká Ivan Pavlíček ze společnosti Next.

Vstupte stylově

Designu vstupních bezpečnostních dveří běžně tolik pozornosti nevěnujeme. Při výběru sledujeme především parametry zabezpečení a jejich funkčnost a mnohdy koupíme to, co je prostě k dostání. Ale i tyto účelové a technicky vyspělé dveře mohou vypadat krásně a oživit prostor, který otevírají. Na výběr je hliník, plast, dýha nebo laminát, dřevěný dekor se svislou i vodorovnou orientací nebo hladké povrchy v různých barevných odstínech, jako je například kámen, láva, beton a mnoho dalších. Již vám tedy nic nebrání sladit dekor vstupních bezpečnostních dveří například s fasádou nebo s obložením stěn. „Často se setkáváme s poptávkou bezpečnostních dveří, které mají mít z každé strany jiný vzhled. Většinou to přichází v situaci, kdy je potřeba dodržet jednotný design vstupních dveří ve společných prostorách bytových domů, ale z pohledu z bytu chtějí mít majitelé dekor jiný,“ říká Petr Klíma, produktový specialista Sapeli, a doplňuje: „To není problém. Jediné, co je potřeba dodržet, je stejný materiál z obou stran, tedy kombinovat dýhu s dýhou a lamino s laminem, jednotlivé odstíny a barvy ale už jsou volbou zákazníka.“

V nadstandardní výbavě lze vstupní dveře doplnit o kouřotěsnou ochranu, digitální kukátko se záznamem pohybu před dveřmi pro případy, kdy nejste doma, nebo o zámek pro odemykání pomocí bezdrátové klávesnice, smartphonu nebo otiskem prstu.

Račte vstoupit na terasu

Dveře na terasu či balkon si můžete vybrat hned z několika materiálových provedení – dřevo, plast nebo hliník. Jejich otevírání může být klasické otočné s možností výklopu, nebo posuvné. Tuto variantu můžete navíc doplnit i o možnost elektrického ovládání.

Pořiďte si do svého interiéru velkoformátové posuvné dveře v hliníkovém subtilním rámečku, které v současné době mohou sahat od samé podlahy až po strop. Kromě toho, že mají výborné tepelně izolační vlastnosti, jsou bezbariérové a ovládat je můžete elektricky.

Text Zuzana Langová foto archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *