Poradíme, jak ušetřit za vytápění

Máte rádi teplo, ovšem děsí vás každoroční účty za energie, které neustále stoupají? Přemýšlíte o tom, co udělat, abyste alespoň částečně snížili konečnou částku za vytápění? Nebojte se, existuje řešení, které se nabízí. Cena plynu   může být mnohem výhodnější, než tomu bylo doposud. Máme pro vás pár tipů, pomocí kterých můžete každoročně ušetřit nemalé peníze.
 Porovnávejte jednotlivé nabídky dodavatele

Porovnávání cen plynu  může znamenat velké rozdíly. Poskytovatelé zemního plynu se snaží nalákat zákazníky na různé výhody a slevy, přesto jsou mezi jejich nabídkami mnohdy značné cenové rozdíly. Zejména velké a stabilní společnosti si mohou dovolit nabízet výhodné slevové balíčky, díky kterým můžete ušetřit. Od roku 2008 má každý spotřebitel právo na změnu dodavatele plynu. Mnozí lidé této možnosti již využili, jsou ale tací, kteří vůbec netuší, že mohou tímto způsobem ušetřit za plyn.
Ceny plynu srovnání by měly být prvním krokem, který je potřeba udělat. Vytvoříte si tak nejlepší představu o tom, za kolik plyn lze koupit u konkurence a který z jeho poskytovatelů by byl pro vás tou nejlepší volbou. Kromě ceny plynu je také velmi důležité znát, zda u nového dodavatele budete platit aktivační a deaktivační poplatky. Dále se zaměřte na nabízený servis, abyste si nakonec nepohoršili. Ne vždy levnější nabídka představuje dostatečně kvalitní služby.
Velmi dobrým pomocníkem bývá takzvaná srovnávací kalkulačka plynu, kterou najdete na internetu. Stačí je vyplnit pár základních údajů a velmi snadno se dozvíte, u kterého dodavatele nejvíce ušetříte. Online kalkulačky jsou velice spolehlivé, objektivní a můžete je využít bezplatně.

Výhody zemního plynu

Zemní plyn přináší svým odběratelům mnoho výhod. Je to především nejšetrnější a nejbezpečnější palivo, které je dostupné na trhu. Zemní plyn není tolik škodlivý pro životní prostředí, jako například spalování fosilních paliv. Má velmi rozmanité využití v domácnosti, kromě topení jej využijete také při vaření či pohonu motorových vozidel.
Ceny plynu pravděpodobně stále porostou. Využijte možnosti alespoň částečně ovlivnit faktury za vytápění domácnosti. Vyberte si svobodně dodavatele, který bude nejlépe splňovat vaše požadavky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *