Představujeme systém iClima – topení a klimatizace bez problémů a vysokých nákladů

Řešíte vytápění domu? Chcete mít v kanceláři či obývacím pokoji tepelnou pohodu bez nutnosti větrání, klimatizace nebo přitápění? Chcete se prostě cítit doma dobře a neplatit zbytečně vysoké náklady za topení či elektřinu na klimatizaci? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, pak je systém iClima právě pro Vás. Představujeme unikátní český patent, který Vám zajistí celoročně optimální teplotu 22 stupňů (+/-2 stupně) ve všech místnostech Vašeho domu a to za nízkých provozních nákladech. Jak je to možné? Pojďme se na systém iClima podívat podrobněji.

Tři složky systému iClima

Celý systém iClima leží na třech základních pilířích, kterými jsou kapilární sítě ve stěnách, stropech a podlahách, zdokonalené tepelné čerpadlo s vysokým topným faktorem a konečně solární panely. Klíč je samozřejmě v perfektním sladění těchto tří prvků, což Vám umožní minimalizovat tepelné schody nutné k vytvoření ideální teploty v místnosti. Tepelnými schody se rozumí snaha o ochlazení přetopené místnosti, nebo naopak o vytopení příliš chladného prostoru, které většinou stojí za našimi vyššími účty za topení.

Na rozdíl od  zdroje tepla nebo podlahového topení, systém iClima pracuje s pouze 3,5 mm silnými kapilárami, a tak mu pro vytopení místnosti na příjemných 22 stupňů stačí i výrazně nižší teplota obíhající vody a tím pádem i menší energie nutná k jejímu ohřevu. Průměrná síla potrubí podlahového topení se totiž pohybuje kolem 10mm a teplota těchto rozvodů může dosáhnout i 40 stupňů. Na jednu stranu je to pochopitelné, protože vytopit místnost z podlahy a max. z několika zdrojů sálavého tepla je velmi složité, nicméně v tomto případě vsadil systém iClima na větší plochu kapilárních sítí, čímž dosáhne výrazné větší tepelné účinnosti s menší vstupní energií.

Úspory i tepelný komfort

Systém iClima  už může nabídnout konkrétní výsledky a odhadované úspory nákladů na topení. Právě díky kombinaci nízké teploty vody v oběhovém systému, využití ekologických a technologicky vyspělých zdrojů a široké teplo-směnné plochy Vám systém iClima může zaručit optimální teplotu 22 stupňů Celsia po celý rok a to až s 90% úsporou nákladů na provoz. Ovšem neméně důležitá je i otázka tepelného komfortu, kdy je systém iClima prvním systémem, který se jím seriózně zabývá.

Tepelný komfort si můžete představit jako množinu faktorů, které ovlivňují nejen, jak se psychicky a fyzicky cítíme v nějaké místnosti, ale které mají také zásadní vliv na náš zdravotní stav. Nejde jenom o teplotu vzduchu, ale i o jeho vlhkost, proudění, teplotu ostatních ploch v místnosti a další faktory díky kterým se doma cítíme více či méně dobře. Díky vyrovnanému směru sálání, stálé teplotě a harmonickému působení všech složek systému si můžete s iClima vyzkoušet opravdovou tepelnou pohodu a to po celý rok bez potřeby klimatizace.

Chcete systém iClima?

Pokud Vás náš krátký průvodce systémem iClima zaujal a chtěli byste se dozvědět více, doporučíme Vám návštěvu webových stránek projektu iClima, kde je možné využít nezávazný kontaktní formulář pro získání více informací či konkrétních kalkulací úspor a nákladů ve Vašem domě. Tak netopte nadarmo, vyhněte se průvanům a nezdravému vnitřnímu prostředí  a vyzkoušejte kombinace ekologického topení a technologické inovace s iClima.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *