Příjemné posezení pod markýzou Climax i v horkých letních měsících

Sluneční paprsky, které všichni po zimě vítáme s velkou radostí, získávají během první poloviny roku na své intenzitě. V létě mohou způsobit takové horko, že nám znemožní pobyt venku na čerstvém vzduchu. Často volíme variantu ne zcela ekonomickou, ale především nezdravou – klimatizaci a schováváme se před teplem dovnitř budov. Potřebného stínu a ochrany před UV zářením však můžeme dosáhnout mimo dům i jinak, a to instalací venkovní markýzy.  

888 889 900

Markýzu lze využít k zastínění teras, balkónů a velkých venkovních ploch o rozměru až 16 m2. Díky ní lze snadno vytvořit další obytný prostor na zahradě či balkónu, který je možno využívat podstatnou část roku. Při použití markýzy současně dochází k zabránění proniknutí slunečních paprsků prostřednictvím oken, prosklených dveří či výloh, do budovy. Můžeme tak nejen regulovat množství světla uvnitř domu, ale především i snížit teplotu v interiéru bez použití klimatizace, a to vše při zachování kontaktu s venkovním okolím.

Montáž markýzy je velmi jednoduchá, ale je vhodné, aby ji provedla specializovaná firma. Lze ji instalovat na stěnu či strop stavby. Ovládání je ruční, pomocí kliky, nebo motorické, prostřednictvím spínače nebo dálkového ovladače. Pro větší komfort a především zvýšení bezpečnosti je možno použít automatiku – „slunce – vítr – déšť“, která na základě navolených parametrů ovládá markýzu při zvýšené intenzitě slunečních paprsků nebo při nečekaném zhoršení počasí.

Konstrukce markýzy je vyrobena z pozinkované oceli a hliníku, čímž je zaručena pevnost a odolnost materiálu při snížené váze markýzy. Potah i konstrukce nevyžadují speciální údržbu. Důležité je dodržet doporučení výrobce a markýzu používat v jejich souladu.

Na trhu se stínicí technikou existuje několik typů markýz. Nejpoužívanějšími jsou ty, které mají potah chráněn v boxu. Jedná se o kazetu, do které se látka markýzy při stažení uloží. Potah markýzy je tak chráněn před deštěm a hrubými nečistotami.     

Vhodným doplňkem, který uživatel markýzy ocenění především při vycházejícím nebo zapadajícím slunci, je volán. V nabídce výrobců jsou dva druhy – fixní, který má pevně danou délku, a výsuvný, jež lze ovládat a operativně si jeho výšku nastavovat podle potřeby.

999 998 997

Markýzy jsou ideálním doplňkem každého domu, terasy či balkónu. Díky široké nabídce konstrukcí a látek je lze sladit s každou fasádou i typem domu. Svým uživatelům vytvoří prostředí, ve kterém mohou strávit celý den, a přitom jsou po celou dobu chráněni před přímým slunečním zářením.

Pokud Vás tyto řádky přesvědčily a chcete vědět o jednotlivých typech markýz více, navštivte  www.danex-service.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *