Pronajměte si byt v Brně. Je z čeho vybírat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledáte byt v Brně a váháte, jestli je výhodnější koupit si nemovitost nebo si byt pronajmout? Podívejte se, jak si stojí reality v moravské metropoli.

Když koupit, tak starší zástavbu

Byty v Brně se prodávají o sto šest. Koupit si vlastní byt zní lákavě, ale pokud si na to budete brát půjčku, promyslete si, zda se vám to vůbec vyplatí. Jako majitelé bytů budete mít určité povinnosti, které se nedají nijak obejít. Ve chvíli, kdy bude potřeba v bytě udělat opravu větších rozměrů nebo se stane havárie, půjdou veškeré peníze z vaší kapsy. Hodně času strávíte také na schůzích s ostatními vlastníky z domu, a jakmile se objeví mimořádné náklady na opravy domu, zasáhne to nepříjemně do vašich měsíčních příjmů.
Developeři v Brně masově staví novostavby, ty se ale nevyplatí kupovat za účelem dalšího pronájmu. Počáteční cena je příliš vysoká a z tohoto důvodu představuje návratnost investice poměrně zdlouhavý proces. Starší byty v Brně jsou levnější a výnos z nájemného je mnohdy stejný. Jiná situace je v Praze, kde si majitelé mohou dovolit dát vyšší nájem, a případnou půjčku tak rychleji splatit a dostat se do zisku.

Vyberte si z bohaté nabídky pronájmů

Pronajměte si byt a buďte bez starostí. Tato varianta je mnohem pohodlnější hned z několika hledisek. Jelikož nejste přímým majitelem, nemusíte se o byt tolik starat. Navíc, kdykoli vás bydliště omrzí, můžete se posunout někam jinam, aniž byste řešili prodej bytu nebo zdlouhavě hledali nájemníky přes inzerát. Jednoduše vypovíte smlouvu a jste volní jako ptáci. V moravské metropoli si navíc můžete vybrat jak ze starších zástaveb, panelových domů tak i z novostaveb. Rozdíly mezi těmito obytnými objekty nejsou až tak markantní. Snadno si tak vyberete variantu, která vám nejlépe vyhovuje. Spousta bytů se navíc pronajímá se zařízením. To znamená, že ledničku, pračku a některé další spotřebiče včetně nábytku nemusíte kupovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *