První kroky v novém roce jedině s  vinylovou podlahou Fatra Thermofix

Pouštíte se do renovace bytu nebo domu? Velký důraz byste měli klást na výběr správné podlahy. Abyste při výběru tolik netápali, přiblížíme vám vinylové podlahy, které jsou stále více populární a patří mezi tzv. “trendové” podlahy, které si může dovolit každý.

Proč vinylové podlahy?

  • – Vinylové podlahy mají v oblibě zejména ženy, protože jejich údržba je opravdu snadná. Podlahu stačí pouze vyluxovat a vytřít vlhkým hadrem. Na rozdíl od parket nemusíte tento typ podlahy ošetřovat speciálním olejem.
  • – Tato vlastnost patří mezi nejpřednější výhody vinylových podlah. Jejich povrch je velmi odolný, proto jsou tolik vyhledávané u rodin s malými dětmi nebo v domácnostech s domácími mazlíčky, kde hrozí poškrábání a znehodnocení podlahy.
  • – Stěžují si sousedi na velký dupot a rámus? Vinylová podlaha vaše soukromí utlumí, a to díky jejich tiché nášlapnosti. V klidu se pak můžete v ranních hodinách procházet i v botách na podpatku a nikdo si ničeho nevšimne.
  • – Možná se budete divit, ale vinylové podlahy jsou skvělé pro pokládku do koupelny, kuchyně nebo je dokonce můžete položit i na podlahové topení.
  • – Vybíráte podlahu do jiných prostor než do těch obytných? Vinylové podlahy mohou zdobit jak vaši domácnost, tak i komerční prostory, které potřebují jen vyšší tloušťku nášlapné vrstvy – záleží na zátěži.

A co byste o vinylové podlaze měli vědět?

Mnozí z nás mají vinylové podlahy stále zaškatulkovány mezi ty nekvalitní a zdraví škodlivé. Ovšem to už je minulostí, v dnešní době se na výrobu vinylových podlah vztahují přísná pravidla určené EU.

Pokud budete podlahu pokládat na minerální povrch, nezapomeňte na parotěsnou zábranu.

Při pokládce vinylové podlahy pamatujte, že povrch musí být zcela hladký a vyrovnaný. Nikdy tuto podlahu nepokládejte na starou podlahu.

Podlahy Fatra Thermofix

Trh překypuje nespočet společnostmi, které nabízí vinylové podlahy různých cenových kategorií. Ovšem i tady se člověk lehce spálí a při unáhlené koupi může posléze zjistit, že má doma sice levnou, ale velmi nekvalitní podlahu, která se brzy zničí. Proto při jejich výběru buďte obezřetní a firmu si vždy prověřte.

My vám rádi s výběrem pomůžeme a představíme nové kolekce podlah od české renomované společnosti Fatra, a.s., která na trh uvedla heterogenní vinylové podlahy Fatra Thermofix, jež splňují všechny zmiňované přednosti.

1. Thermofix wood

Máte rádi dřevo, ale cena dřevěných podlah vás od něj odradí? Nezoufejte, kolekce Thermofix Wood je založena na přesné imitaci dřeva. Věřte, že málokdo na první pohled pozná, že se nejedná o originální dřevěnou podlahu. Tento typ podlahy můžete bez problému položit na podlahové vytápění, tlumí kročejový hluk a životnost podlah je minimálně 10 let. V dekorech této kolekce najdete oblíbený dub hedvábný, čokoládový nebo smrk severský.

2. Thermofix Stone, Textil

Pokud jste příznivcem spíše kamenného vzhledu podlahy, kolekce Stone, Textil je určena právě pro vás. V dekorech naleznete různé druhy břidlice, travertinu nebo pískovce. I tento typ podlah je pyšní svými odolnými vlastnostmi vůči hluku a poškození.

3. Thermofix Art

Pro ojedinělý vzhled podlah je určena kolekce Art, která nabízí originální dřevěné dekory s hrubým dezénem. Další zvláštností této řady je velikost dílců, která vám zajistí pocit dlouhých prken. V dekorech se objevuje ořech lava, dub paleo a mnoho dalších.

Rada na závěr pro vás od nás: Ačkoliv jsou vinylové podlahy snadné i v samopokládce, před jejich koupí doporučujeme konzultaci s odborníkem, který vás správně navede a poradí, zda je zrovna vámi vybraná podlaha vhodná do zvolené místnosti.

 

Více na : www.svetpodlah.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *