PVC podlahy patří mezi moderní krytiny s řadou výhod

Stále více zákazníků hledá alternativu k podlaze z přírodního dřeva, které patří k nejdražším variantám. Své místo si mezi podlahovými krytinami opět vydobyly PVC podlahy. Během své existence prošly proměnou, která z nich udělala praktickou, trvanlivou a estetickou krytinu, jež bude v interiéru vytvářet příjemnou atmosféru.

Výhody PVC podlahy

S PVC podlahami zákazník chybu neudělá, pokud hledá produkt, který dlouho vydrží, dobře se udržuje a je odolný. Když do své domácnosti zvolí PVC podlahu s vyšší zátěžovou třídou, může si být jistý, že taková podlaha vydrží vše – dětské hry, stěhování nábytku i pohyb domácích mazlíčků. Její výhoda oproti přírodnímu dřevu tkví hlavně v tom, že PVC podlaze nevadí voda. Je možné ji stírat mokrým mopem. A když se náhodou podaří a malé štěně na ní udělá loužičku nebo děti vylijí na podlahu větší množství tekutiny, také se nic vážného nestane, vytře se hadrem a je uklizeno.

Z důvodu praktické údržby je PVC podlaha také ideální krytinou pro každého, kdo trpí alergiemi a kdo musí dbát na zvýšenou čistotu svého okolí, které by mělo být prosté prachu.

Pokládku lepené PVC podlahy přenechte raději profesionálům

Má PVC podlaha nějaké nevýhody? Jistě,že existují. Například nevýhodou je, že k její pokládce  je nutné přizvat odborníka. Opravdu není vhodné se do ní pouštět bez patřičných znalostí a praxe. Sama  pokládka není příliš složitá, ale musí se vědět, jak na to. Ještě před tím, než se PVC podlaha bude lepit, je třeba nivelační stěrkou připravit podklad, aby byl dokonale hladký a rovný. PVC je měkčené, prodává se v rolích v různých šířkách, čímž jde poměrně snadno eliminovat množství spojů. Pokud se však špatně přilepí, mohou se záhy objevit problémy v podobě odlupování rohů.

PVC podlahy české značky Gerflor Designtex

Nabídka PVC podlah je skutečně pestrá. Zákazník má možnost si vybírat mezi dekory dřeva či kamene. A může si být zároveň jistý, že na první pohled nepozná rozdíl mezi PVC podlahou a dřevem či kamenem. Tak je iluze přírodního dřeva i kamene dokonalá. Trh s PVC podlahami nabízí produkty různých tuzemských i zahraničních výrobců, které se hodí do obytných i komerčních prostor. Vyráběné jsou s různou tloušťkou nášlapné plochy, která určuje odolnost PVC podlahy.

Mezi PVC podlahami vyniká český výrobek Gerflor DESIGNTEX, který se prodává v šířkách 2, 3 a 4 metry. Tato kolekce PVC podlah je opatřena unikátní textilní podložkou. Díky ní je méně citlivá na nerovnosti podkladu a je možné ji použít i v případě rekonstrukcí bytů a domů. Prodává se ve dvanácti dekorech dřeva a ve třech dekorech kamene, čímž zákazníkům usnadňuje kombinaci s nábytkem a ostatními bytovými doplňky. Díky tomu lze vybrat podlahovou krytinu tak, aby vytvářela dokonale ladící plochu, jež patří v bytě k výrazným dominantním prvkům. V nabídce jsou jak tmavé, tak i světlé dekory v moderních a oblíbených tónech.

Výrobce se zaměřuje také na PVC podlahy do prostor s těžkým provozem, jako jsou nemocnice, školy, obchody nebo kanceláře, a to pod značnou Gerflor DESIGNTIME Contract. Mají celistvý povrch bez spár, čímž se velice dobře udržují v čistotě.

Ať už hledáte novou PVC podlahu do bytu či kanceláře ze široké nabídky barev, dekorů i stupňů zátěže si jistě vyberete.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *