Rádi grilujete a vaříte venku? S keramickou pecí-grilem Big green Egg připraví chutné a zdravé pokrmy i úplní kuchaři amatéři.

S příchodem jarních měsíců a teplejších dnů již spousta z nás oprášila na zimu uskladněný gril a připravila si první steaky či zeleninu. Celá sezóna, kdy si budeme užívat grilování, je před námi, proto jistě stojí za to poohlédnout se po možnostech, které nám výrobci a prodejci grilovacích zařízení nabízí. Už jste slyšeli o Velkém Zeleném Vejci, grilu-peci Big Green Egg? Jde o pec, troubu, gril, udírnu v jednom a zmínky o jeho prvním použití sahají až do minulosti vzdálené 3 000 let.

Kvalitní materiál s vysokou životností

Původní gril-pícky byly vyráběny z hlíny. Materiál ale poměrně rychle křehnul, nezvládal nápor žáru nebo používání v chladu a dešti. Díky použití keramické technologie vyvinuté v NASA je Big Green Egg vyráběn z inovativních materiálů a vytváří jedinečný tepelný systém. Vysoce zátěžová keramika zvládá všechny požadavky na moderní grilování, aniž by došlo ke změnám principu, na kterém fungovaly grily hliněné pece již před mnoha lety. Pro zvýšení životnosti i příjemný vzhled je povrch keramiky opatřen dvojitou glazurou.

Tvar vejce i použitá keramika mají svůj důvod

Pece-grily Big Green Egg mají shodně se svým názvem vejčitý tvar. Proč je tomu tak? Tímto tvarem je předem zajištěna důležitá a rovnoměrná cirkulace vzduchu uvnitř, aby probíhala příprava pokrmu rovnoměrně a hoření uhlí bylo maximálně využito.
Co se týče patentovaného materiálu, z něhož je toto Velké Zelené Vejce Big Green Egg vyráběno, má výborné izolační i akumulační vlastnosti. Teplo, kterým je následně připravováno jídlo,má velký vliv na jeho delikátní chuť, ať už vaříte, grilujete nebo třeba udíte. Teplotu můžete nastavit v rozpětí od 70°C do úctyhodných 350°C.

Vyberte si vyhovující velikost

Tato celo keramická pec je k dostání v několika velikostech. Zvolit můžete např. druhý nejmenší model MINIMAX, jež výborně poslouží nejen venku, ale i v kuchyni u vás doma či ve vaší restauraci.
K nejprodávanějším patří model Big Green Egg LARGE, který je prostorný a hravě připraví chutná jídla při klasickém grilování s rodinou nebo přáteli , stejně jako upeče vánoční krůtu, husu i vánočku. Připraví originální křupavou italskou pizzu nebo upeče chleba, vyudí lososa, uvaří kotlíkový guláš….
Chcete-li grilovat skutečně ve velkém, nebo pořádáte-li během teplých měsíců grilovací party s velkým počtem strávníků, vsaďte na model EXTRA EXTRA LARGE, jež je momentálně největším v nabídce celo keramických gril/pecí.

Jestliže vás Big Green Egg zaujaly, bližší informace, galerii fotografií a videí, nabídku příslušenství, kontakty i akce najdete na internetových stránkách www.gril-pec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *