Radiátory moderní doby: Jaké možnosti jsou na trhu?

Plánujete rekonstrukci svého domova a řešíte, zda vyměnit staré radiátory za nové? Zvažte všechny možnosti, podle kterých se pak můžete kvalifikovaně rozhodnout. Poradíme vám, jaké aspekty zvážit, kde radiátory pořídit i jak je vhodně rozmístit.

S čím se obrátit na odborníka?

Dotazy, které se týkají počtu a potřebného výkonu jednotlivých radiátorů, byste měli samozřejmě směřovat na odborníka. Ten vám rovněž vypočítá celkový výkon otopné soustavy na základě minimálního tepelného výkonu, který je třeba k udržení optimální teploty v interiérech, a to i v těch největších mrazech.

Radiátory by obecně měly dosahovat výkonu mezi 60 a 100 W na metr čtvereční. Ptáte se, kde tyto údaje najdete? Většinou u projektových návrhů rodinných domů. Pokud máte však v plánu se do rekonstrukce pustit na vlastní pěst, určitě se poraďte s topenářskou firmou.

Tip: Poraďte se s odborníky na Topenilevne.cz. Získáte tam užitečné informace a zároveň tam pořídíte vše, co budete k vytápění svého domova potřebovat – krby, kotle, expanzní nádoby a další příslušenství z této oblasti.

Pokud řešíte, kterou značku radiátorů vybrat, rozhodně se můžete spolehnout na radiátory Korado. Záleží však na tom, zda potřebujete žebrový, deskový nebo jiný typ radiátoru.

Umístění radiátoru

Radiátor by se měl ideálně nacházet pod oknem. Obecně je tak doporučeno z toho důvodu, že vzduch, který od okna proudí, se přes radiátor ohřeje a do místnosti se dostane již ohřátý. Dolní okraj radiátoru by pak měl být alespoň deset centimetrů nad podlahou a horní okraj nejméně deset centimetrů pod parapetem.

V případě, že máte rodinný dům s velkoplošnými terasovými dveřmi, mělo by být vytápění řešeno konvektorovým topením instalovaným v podlaze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *