Rekonstrukce obývacího pokoje

Obývací pokoj patří k místnostem, které by nás měly svým způsobem reprezentovat. Jedná se o vizitku každého majitele či obyvatele bytu, neboť si do obývacího pokoje zveme hosty, takže by neměl působit nijak okázala, přeplácaně či neuspořádaně. A jelikož se doba mění, neustále vznikají nové trendy, pak je po čase nutné přistoupit k rekonstrukci.

Obývací pokoj není pouhým místem pro návštěvy, jedná se také o prostor, který je vhodný k odpočinku, zábavě, rodinnému či přátelskému setkání atd. V rámci jeho rekonstrukce je nutné vzít v potaz dispoziční řešení dané místností a nejlépe si vše ještě před jeho zařízením nakreslit do půdorysového plánku.

Současné trendy pro rok 2015

V letošním roce současné trendy nemyslí jen na vzhled, ale také na pohodlí, komfort a praktičnost. Vždy by se při rekonstrukci mělo klást na to,aby se do zařízení a veškerých dekorací svým způsobem promítla osobnost majitele nemovitosti. Lidé, které podstupují rekonstrukci obývacího pokoje, by se neměli bát zapojení některých prvků, které se na první pohled do prostoru moc nehodí.

Vhodná podlahová krytina

Co se týče podlahových krytin, v letošním roce stále v trendech velí dřevěné dekory. Při výběru vhodné podlahy byste se měli řídit nejen podle svého osobního vkusu, ale také podle možností daného prostoru a podle toho, jaký nábytek hodláte použít. U tmavých místností, kam proniká málo světla, doporučujeme zvolit podlahovou krytinu se světlejším odstínech.

V současné době je trh velice pestrý, není žádný problém pořídit si dřevěnou podlahu či dřevěné PVC. Obojí vám zajistí dobře vypadající interiér, který je v souladu s přírodou. V případě, že se vám dřevěné dekory líbí, ale nemůžete si dovolit dražší podlahu, pak existují laminátové podlahy nebo linolea, které dokážou perfektně imitovat dřevo a jsou pak téměř k nerozeznání od opravdové dřevěné podlahy.

Ještě před výběrem materiálu byste se měli zaměřit na to, jaké nároky budou na podlahu v těchto prostorách kladeny. Výběr správného materiálu je opravdu důležité, neboť nám podlaha musí sloužit pár dalších let.

Barvy podlahové krytiny

Mezi moderní barvy podlahových krytin patří jednoznačně béžová, hnědá, čokoládová, krémová, šedá, sametová, slonová kost, café latte či pudrová. Pokud se vám ani jedna barva nelíbí, pak vsaďte na dřevo, přírodní barvy, jednoduché nenápadné vzory, které snad nikdy nevyjdou z módy.

Nábytek ze dřeva

Při výběru vhodného nábytku a materiálu jednoznačně neprohloupíte, když sáhnete po nábytku vyrobeného ze dřeva. V případě výběru dalších prvků (jako police, skříňky) se nebojte různým kombinacím s jiným materiálem – např. kombinace dřeva a skla, skla a plastu, matného či mléčného skla s kovem apod.

Dominantou obývacího pokoje by měla být sedací souprava, neboť se jedná o místnost,kde se většinou střetává rodina a přátele či slouží k posezení a relaxaci. V případě, že nemáte zkušenost s designem interiérů, pak doporučujeme držet se při výběru sedací soupravy jednotného stylu.

V letošním roce je IN retro styl v oranžové, rudé, želené barvě nebo v kombinaci bílé barvy s černou. Trendy jsou rovněž i minimalistické interiéry a samozřejmě nezklamou ani romantické, vintage či rustikální styly, jejichž výhodou je, že lze použít i mnoho původních prvků v obývacím pokoji.

Výběr vhodné barvy

Barvy hrají důležitou roli a to nejen v obývacím pokoji, ale v celém interiéru. Obecně nelze říci, která barva je do obývacího pokoje nejideálnější, což nám umožňuje experimentovat. Avšak i při výběru barev je nutné držet se určitých zásad, aby nám z obývacího pokoje nevzniklo muzeum či nevkusně barevný prostor.

Na základě kombinace různých barev můžete navodit různou atmosféru – od příjemné až po nepříjemnou. Při výběru barev se lze inspirovat barvami, které již v bytě máte, barvami, které jsou nám příjemné či světelnými podmínkami, tvarem místnosti, stylem a charakterem bytu.

Za pomoc při zpracování článku děkujeme společnosti AMADEO HOLDING s.r.o. – podlahy a koberce Praha

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *