Relaxační křesla a pohovky – dopřejte si řádný odpočinek

Každý z nás to zná. Čas od času přijde pořádně perný den. Padáme, jak se říká, na hubu. Někdo takové dny má častěji, než je zdrávo. Co nám po takovém dni může pomoci? Určitě postel nebo vana. Pokud ale chcete rychlejší způsob doplnění energie, pak vám doporučujeme relaxační křesla a pohovky . Stačí se do nich pohodlně posadit, či lehnout a za pár minut budete mít opět energii do další části dne.

Lenošky od slova lenošení

Relaxační křesla-lenošky  jsou přímo stvořené pro relaxaci. Jen si představte ten okamžik, kdy usednete do relaxačního křesla. Zavřete oči, vnímáte pouze vůni čerstvě namleté a uvařené kávy. Nic vás neruší ani nerozptyluje. Takové okamžiky si můžete dopřávat každý den. Stres z vás opadne tak rychle, že si ani nevzpomenete, že jste nějaký měli. Jak ale postupovat při výběru relaxačního křesla?

Polohovatelná relaxační křesla jsou základ

Co člověk to jiný názor, pohled na svět a preference. Záleží jen na vašich představách, jaké relaxační křeslo si vyberete. My vám ale přiblížíme to, co by vás mohlo při výběru zajímat a mělo by být i vaší prioritou. Při výběru dbejte na to, aby relaxační křeslo bylo polohovatelné (manuální nebo elektrický mechanismus). Každému totiž sedí jiná poloha a dle situace vám pak mohou být pohodlné odlišné polohy.

Kvalita a druh materiálu jsou velmi důležité prvky při výběru

Je také nutné vzít v potaz, že relaxační křesla neboli lenošky jsou mohutnější než běžné židle a některá klasická křesla. Díky tomu nabírají na pohodlnosti. Mějte proto pro ně vyhrazený větší prostor. Konstrukce by měla být z kvalitního tvrdého dřeva, výplň například pur pěnou (se středně měkkou výplní) a povrch ze syntetické kůže, která má větší odolnost proti opotřebení a je elegantnější a má i méně náročnější údržbu v porovnání s běžným látkovým potahem.

Relaxační pohovky pro každodenní relaxaci i spánek

Někteří z vás dají přednost pohovce před křeslem. I vám pomůžeme při výběru relaxační pohovky . V zásadě platí to stejné jako při výběru relaxačního křesla. Rozdíl ale přeci jen existuje. Relaxační pohovka nemusí sloužit pouze na krátký odpočinek, ale lze ji využít ke každodennímu spánku. Pokud k tomu má sloužit i ta vaše, je nutné na to brát při výběru velký zřetel. Přeci jen očekáváme jiné pohodlí pro spánek a jiné pro krátkou relaxaci. Zároveň je tu možnost mít v relaxační pohovce i úložný prostor. Při výběru na to pamatujte. Skrytý prostor pro uskladnění nejrůznějších věcí se může vždy hodit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *