Roste zájem o velké byty

Rezidenční byty o velikosti 1+kk a 2+kk představují prodejní jistotu, a jak dokazuje nabídka, větších bytů se developeři stále bojí. Přestože poptávka po nich se dlouhodobě zvětšuje. Malé byty se díky nízkým cenám i poměrně přijatelným splátkám hypoték staly pro mnohé mladé lidi, kteří začali žít samostatně, skvělou investicí a startovacím bydlením. Ovšem dříve silná skupina takzvaných singles dnes už zakládá rodiny a jejich preference se logicky diametrálně změnily. Potřebují se usadit a hledají kvalitní prostor k trvalému bydlení – vícepokojový interiér a klidné okolí se silnou infrastrukturou a prostorem pro různé aktivity. Nabídka takových novostaveb na trhu však stále ve velké míře chybí.

 

Zájem mají hlavně mladé rodiny

Podle údajů některých developerů vzrostla poptávka po bytech 3+kk a 4+kk vlivem silných ročníků „Husákových dětí“ v posledních pěti letech až na dvojnásobek. Přes polovinu zájemců takového bydlení tvoří mladé páry anebo rodiče předškolních a školních dětí. Lidé chtějí bydlet v novém a s novými požadavky, od nové adresy očekávají především blízkost přírody, ale také sportovního vyžití, zajištěnou občanskou vybavenost, blízkost zbudovaných zařízení pro děti, obchodů, relaxačních a sportovních zón. Důležité je rovněž snadné spojení hromadnou dopravou i vlastním autem do centra města, proto se za velké plus považuje také dostatek parkovacích míst, nejlépe v podobě garáží přímo uvnitř objektu, s nímž jsou propojeny výtahem.

 

Řešením je spojování

I když poptávce mladých rodin developeři – až na výjimky – výstavbu stále ještě plně nepřizpůsobili, řada z nich už plánuje své projekty alespoň tak, že menší jednotky lze v případě potřeby spojit tak, aby ve výsledku vznikl velký vzdušný byt. Pokud jde o dispozice, zájemci kladou největší důraz na rozlehlý obývací pokoj s kuchyňským koutem, stejně jako na dostatek úložných prostor v podobě vestavných skříní, komor, ale také šaten. K častým požadavkům patří i ložnice s vlastní koupelnou.

Text: redakce -ll-, foto: Star Group

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *