Proč investovat do tepelného čerpadla?

Na českém trhu můžete najít celou řadu tepelných zdrojů od kotlů na tuhá paliva, pelety či kondenzační, elektrické a plynové kotle. Vybrat si vhodný zdroj tepla nemusí být pro leckoho jednoduchou záležitostí. Kromě tradičních topidel navíc na trh před lety vstoupila tepelná čerpadla a dnes již tvoří plnohodnotnou konkurenci. Kdo si kupuje tepelná čerpadla a proč byste si ho měli pořídit právě vy? Pokračovat ve čtení “Proč investovat do tepelného čerpadla?”

V roce 2019 bude poslední možnost získat dotaci na zdroj vytápění

V roce 2019 bude poslední možnost získat dotaci na zdroj vytápění, foto zdroj: pixabay.com

Ministerstvo životního prostředí v roce spouští poslední vlnu státních, tzv. kotlíkových dotací. Do krajů pošle přes 3 miliardy a usnadní tak dalším desítkám tisíc domácností pořízení nového ekologického zdroje vytápění. Cíl je jasný, zvýšit významně kvalitu ovzduší tím, že lidé vymění svůj starý neekologický zdroj vytápění, nejčastěji kotel na tuhá paliva, za nový zdroj vytápění, nejčastěji plynový kotel nebo tepelné čerpadlo.

Pokračovat ve čtení “V roce 2019 bude poslední možnost získat dotaci na zdroj vytápění”

Kde hledat dodavatele topných systémů na míru?

Seřízení topení, foto: Poptavej.cz

Teplo domova rozžehnou lidé různými způsoby. Vřelé vztahy si doma každý musí pohlídat sám, ale tepelné pohodlí budete mít jen s vhodným topným systémem. Uvažujete o teplu v novém domě, nebo rekonstrukci ve starém? Nechte si poradit od zkušených firem z vašeho okolí. Poradíme, jak je sehnat a zároveň zjistit tržní cenu.

Pokračovat ve čtení “Kde hledat dodavatele topných systémů na míru?”

Chytré domy na vlastní oči

Systémy HDL řeší: osvětlení, vytápění, větrání, klimatizaci, zabezpečení, stínění; foto: HDL Automation

Život v současné společnosti nabízí v oblasti bydlení nevídané možnosti, mezi něž patří i ovládání různých funkcí domu. Jde o automatizovaný dům neboli chytrý dům. Obecně lze chápat chytrý dům jako dům, který reaguje na potřeby obyvatel s cílem zvýšit jejich pohodlí, zpříjemnit jim zábavu, zaručit co nejvyšší bezpečí a snížit náklady na provoz.

Pokračovat ve čtení “Chytré domy na vlastní oči”