Přivolejte si jaro do svých domovů pomocí fototapet

Mrazivé a pochmurné zimní dny brzy vystřídá slunce a rozkvetlá příroda. Dřív, než se tak stane, vneste už teď do svých domovů pozitivní energii, kterou jaro přináší a nechte ji trvale působit po celý rok. Odborník z Hornbachu poradí, jak snadno instalovat fototapetu na zeď a oživit tak svůj interiér.

Fototapeta

Za fototapety na zeď mohou být považovány velkoplošné obrazové tapety, které v sobě zahrnují určitý motiv či design. „Fototapety jsou stále populárnějším způsobem pro zvelebení zdí interiéru i díky svým rozmanitým barvám a živým vzorům,“ říká Tadeáš Tenkl, odborník z oddělení tapet a dekorací v projektových marketech Hornbach. Rozkvetlé květiny, zářící slunce, probouzející se příroda, obrostlé stromy, zelenající se tráva a mnoho dalších motivů lze snadno pomocí fototapet aplikovat do vašeho interiéru a navodit tak příjemné pocity i atmosféru každý den po celý rok. „Fototapety se navíc dají využít i k optickému zvětšení bytu, kde vytvoří dojem opravdového pohledu do vybraného prostředí,“ doplňuje Tadeáš Tenkl. Hodí se do obývacího pokoje, pracovny i jídelního koutu či kuchyně.

TIP: Rozkvetlé tulipány jsou příznakem přicházejícího jara. Živé ale nevydrží dlouho. Vliesová fototapeta na zeď Dimex Line z české zakázkové výroby s jarním motivem bude symbolem pozitivní energie ve vaší domácnosti. Vhodná pro prostory obývacích pokojů, ložnic, hal i předsíní. Disponuje velmi dobrou světlostálostí.

https://www.hornbach.cz/shop/Vliesova-fototapeta-Bile-tulipany-MS-5-0127/10283243/artikl.html

Typy fototapet a jejich lepení

Na trhu jsou dva druhy fototapet – papírové a vliesové. Pro oba druhy fototapet je při lepení nutné zajistit pokojovou teplotu kolem 20 stupňů Celsia a vyhnout se průvanu. Pro vyrovnání tapety je dobré jí několik dní před lepením rozbalit. Standartně bývá u fototapet přibalené rovněž i speciální lepidlo. „Ve dvou se to lépe táhne a platí to i v tomto případě. Váš parťák nebude jen podavač nářadí a takzvaná psychická podpora, ale především nepostradatelná součást při instalaci tapety, na kterou jeden pár rukou jednoduše nestačí. Mimo fototapety a krycí folie na zem bude potřeba kbelík, pravítko, zalamovací nůž, vodováha, tlakový válec, štětec a stěrka na přebytečné lepidlo. Fototapetu lze snadno instalovat v pár krocích, které vás zaručeně dovedou ke kýženému výsledku,“ upřesňuje odborník Tadeáš Tenkl.

 

Postup lepení fototapety:


1. krok
Fototapeta je relativně tenký papír, proto by byly všechny nerovnosti zdi vidět. Vytmelte trhliny, dírky, a pokud nemáte omyvatelný nátěr, zeď napenetrujte. Pokud je původní nátěr zdi tmavší než fototapeta, je nutné zeď přemalovat nebo vytapetovat na světlejší odstín.

2. krok
Fototapetu si na podlaze zkontrolujte a sestavte.

 

 

3. krok
Nakreslete si na zeď tenkou tužkou vodítka.

 

 

4. krok
První část fototapety lepte od středu a začněte vždy spodní řadou.

 

 

5. krok
Jednotlivé části fototapet lepte tak, aby se překrývaly shora, jako střešní tašky. Spoje pak nepůjdou vidět.

 

 

6. krok
Vždy natírejte jen jeden kus fototapety, jedno místo zdi, jinak vám lepidlo zaschne, fototapeta se začne trhat.

 

7. krok
Tlakovým válcem přitiskněte fototapetu ke zdi od středu k okrajům a pečlivě se zbavte vzduchových bublin. Krajní fototapetu nalepte na zeď celou, přímo na zdi přitlačte pravítkem na hranu zdi a seřízněte zalamovacím nožem. Vyhnete se tak nepřesnostem u nepravidelných zdí atp.

8. krok
Gumovou stěrkou vyhlaďte spoje fototapety a vytlačte přebytečné lepidlo. Pokud se vám oddělí rohy fototapety, vložili jste tam málo lepidla. Jednoduše zvedněte roh fototapety a přidejte lepidlo. Opět uhlaďte.

Praktické vychytávky odborníka:

  • Pozor si dejte na rozdíl mezi lepením papírových a vliesových fototapet. U papírové fototapety se natírá lepidlem nejen zeď, ale také tapeta. Lepidlo se nechá působit a po změknutí tapety se při lepení jednotlivé díly překrývají, zhruba 2-3 mm. U vliesových tapet jsou spoje těsně vedle sebe.
  • U tmavých odstínů fototapet podmalujte spoje v barvě tapety. Pokud se vám nepodaří přesné napojení, nebude chyba tak vidět.
  • Pokud vám fototapeta nevystačí na celou zeď, je možné jí domalovat boky. Fantazii se meze nekladou.
  • Existuje odstraňovač fototapet. Aplikujte dle návodu, fototapeta se uvolní, spadne a vy můžete dát svému bytu nový nápad.

 

 

3+1 výhod keramických dlažeb v imitaci dřeva, kamene či betonu ve srovnání s podlahami z pravých materiálů

Chtěli byste dát ve svém interiéru vyniknout kráse tradičních materiálů, jako je kámen, dřevo či beton? Lepší alternativou než pravé kamenné obklady, dřevěné podlahy či pohledové betonové stěny, budou keramické dlažby. Dokonalé imitace kamene, dřeva, betonu, mramoru nebo kovu jsou dnes naprosto nerozeznatelné od pravých materiálů. Jejich velkou předností jsou také vynikající užitné vlastnosti, jako jsou snadná čistitelnost, nenasákavost, či dokonalá souhra s podlahovým vytápěním. Pokračovat ve čtení “3+1 výhod keramických dlažeb v imitaci dřeva, kamene či betonu ve srovnání s podlahami z pravých materiálů”

Pokládka plovoucí podlahy je skvělou volbou pro váš domov

Zvažujete-li pokládku podlahy, velmi pravděpodobně bude mezi zvažovanými možnostmi  plovoucí podlaha, která je perfektní volbou. Když si odmyslíte autentickou krásu masivního dřeva, uznáte, že i plovoucí podlaha může stoprocentně splnit roli kvalitní podlahové krytiny, ať už je z dřevěných parket, lamina či vinylu. Ještě stále váháte? Nechte se přesvědčit. Pokračovat ve čtení “Pokládka plovoucí podlahy je skvělou volbou pro váš domov”

Plovoucí podlaha – trend dnešní doby nebo praktická záležitost?

Při výběru podlah musí člověk zvážit hned několik kritérií, například – kam bude podlaha umístěna, jak velká by měla být zátěžová vrstva, vhodné dekory a mnoho dalších. Plovoucí podlahy jsou v dnešní době velmi populární a nachází se v mnoha domácnostech. V článku se dozvíte, co plovoucí podlaha je a jaké jsou její výhody a nevýhody? Pokračovat ve čtení “Plovoucí podlaha – trend dnešní doby nebo praktická záležitost?”

Vinylové podlahy Wicanders Hydrocork jsou krokem kupředu!

Společnost Wicanders uvedla na trh vinylových podlah inovativní novinku – plovoucí podlahu nazvanou Hydrocork. Její tloušťka dosahuje pouhých 6 mm, díky čemuž ji lze snadno položit i přes stávající povrch. Je tak ideálním řešením při rekonstrukcích. Zároveň je také odolná vůči vodě a díky korkovému materiálu, ze kterého je primárně vyrobena, se může pochlubit i jedinečnou pružností a ohebností. Pokračovat ve čtení “Vinylové podlahy Wicanders Hydrocork jsou krokem kupředu!”

První kroky v novém roce jedině s  vinylovou podlahou Fatra Thermofix

Pouštíte se do renovace bytu nebo domu? Velký důraz byste měli klást na výběr správné podlahy. Abyste při výběru tolik netápali, přiblížíme vám vinylové podlahy, které jsou stále více populární a patří mezi tzv. “trendové” podlahy, které si může dovolit každý. Pokračovat ve čtení “První kroky v novém roce jedině s  vinylovou podlahou Fatra Thermofix”

Dřevěné podlahy – návrat k tradičnímu materiálu

Řekne-li se dřevěná podlaha, většině z nás se vybaví podlahy lidových chalup nebo parkety ve starých městských bytech. Dřevo je krásný, nenahraditelný přírodní materiál. S příchodem linoleí a různých umělých plovoucích podlah se sice dostalo do pozadí, v posledních letech se však zase vrací. Podívejte se s námi na vlastnosti a druhy dřevěných podlah, na jejich výhody a nevýhody. Pokračovat ve čtení “Dřevěné podlahy – návrat k tradičnímu materiálu”

PVC podlahy patří mezi moderní krytiny s řadou výhod

Stále více zákazníků hledá alternativu k podlaze z přírodního dřeva, které patří k nejdražším variantám. Své místo si mezi podlahovými krytinami opět vydobyly PVC podlahy. Během své existence prošly proměnou, která z nich udělala praktickou, trvanlivou a estetickou krytinu, jež bude v interiéru vytvářet příjemnou atmosféru. Pokračovat ve čtení “PVC podlahy patří mezi moderní krytiny s řadou výhod”

Vyhrajte si na své zahradě s multifunkčním prvkem Playstone

Zahrady jsou oblíbeným místem pro odpočinek a relaxaci. Abychom se v nich cítili „jako v pokojíčku“ je tu a tam potřeba upravit terén nebo doplnit je o prvky, které našemu kousku přírody přidají na komfortu. Pokud se i vy v blízké době chystáte na podobné úpravy své zahrady, podívejte se na zajímavou novinku mezi prvky zahradní architektury: Playstone – multifunkční zahradní prvek vyrobený z lehkého keramického betonu. Pokračovat ve čtení “Vyhrajte si na své zahradě s multifunkčním prvkem Playstone”