Se střešní krytinou Bramac máte střechu na celý život

Šikmá střecha si zaslouží kvalitní střešní tašku. Na výběr máte z celé řady materiálů včetně plastu nebo břidlice. Klasikou mezi střešními taškami ale je a jistě ještě dlouho bude taška pálená. Střešní krytiny Bramac nabízejí celou řadu tvarových šablon pálených střešních tašek, z nichž si jistě vybere každý. Nabídka je široká i co se barev týče. Kvalitní pálená střešní taška zkrátka ostudu neudělá.

Jaké jsou výhody střešní krytiny Bramac?

Bramac nabízí jak pálenou střešní krytinu, tak střešní krytinu betonovou a plechové střechy Dekra. Pojďme se podívat na výhody pálené střešní krytiny. Jako první se nabízí dlouhá životnost. Samotná záruka na pálenou krytinu je vždy v řádu desítek let. Skutečná životnost však ani vyčíslit nelze. Tašky dovedou přečkat klidně víc než jedno století. Oprava tašek je navíc jednoduchá. Zkrátka vyměníte vadnou šablonu. Pro pálenou krytinu mluví také životní prostředí. Samotná výroba je poměrně šetrná. Pokud se pak z výrobku stane odpad, přírodu nezatíží. Jak je to možné? Složení pálených střešních tašek je totiž zcela přírodní. Jedná se o keramickou hlínu a příměsi.

Těžké pálené tašky potěší i památkáře

V nabídce výrobců, Bramac nevyjímaje, najdete kvalitní historizující krytinu. Ať už potřebujete klasický tvar, bobrovky nebo prejzy, nemusíte se bát, že byste u památkářů nepochodili. Na výrobě pálených střešních tašek se toho zase tolik nezměnilo, a tak jsou stejné, jako kdysi.

Pozor na řídké krovy

Pálená střešní krytina má jednu nevýhodou, a tou je její hmotnost. Protože se jedná o těžkou střešní krytinu, nemusí být vhodnou volbou pro každý krov. Pozor byste si měli dát zejména při rekonstrukcích, kdy může mít starší krov sníženou únosnost a také při výměně lehké krytiny za těžkou. Krov totiž nemusel být dostatečně dimenzován. To ale není nic, s čím by si schopný řemeslník neporadil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *