Stavební pouzdra na dveře – způsob, jak vyzrát nad nedostatkem místa

Koupili jste byt, čeká vás rekonstrukce a hledáte způsoby, jak ušetřit prostor, kterého v bytech není často dostatek? Nebo máte rodinný dům, v němž je spousta pokojů, ale chodba je tím pádem místem, kde se dveře „bijí“ a často s nimi narážíte do jiných otevřených? Nebo máte dvoje dveře blízko u sebe? Variant, kde se dají použít stavební pouzdra na dveře je mnoho, a právě jimi lze získat spoustu prostoru. Navíc dveře, které do nich můžete uschovávat a zavírat nimi, je ještě víc, proč je tedy nepoužít?

232323Použití pro novostavby i rekonstruované nemovitosti

Určitě vás zajímá, jestli je velký problém, když nemáte dům či byt nový a chcete stávající zeď doplnit o zmiňované pouzdro. Stavebnímu zásahu se nevyhnete, ale není velký. Část stěny, kde bude pouzdro, je nutné vybourat. V nabídce jsou stavební pouzdra do zděných stěn i do sádrokartonových příček. Pouzdro vám vyrobí v požadované šířce, výšce i tloušťce, záleží na tom, zda použijete dřevěné dveře, nebo skleněné.

U novostaveb bourací práce řešit nebudete. V obou případech je ale potřeba myslet nejen na to, jak silné dveře budete zasunovat, ale i to, jakou nosnost mají kolejničky mít a zda budete skrývat dveře jedny, nebo dvoje.

Dvoukřídlé dveře a dveře obloukové

Velký prostor nemusíte zavírat jedním, širokým a těžkým křídlem dveří. Skvělé jsou i dvoukřídlé dveře, které známe z hal. Pouzdra se umístí naproti sobě do stěn a mohou mít skutečně vysokou nosnost i pro rozměrné dveře.

Máte-li moderní dům, nebo hledáte dveře do komerčních prostor či administrativní budovy, možná uvažujete o stěně, jež bude zaoblená. I do takovéto stěny se dá koupit vyhovující stavební pouzdro. Stačí znát zakřivení a společnost vyrobí vyhovující pouzdro na míru. Počítejte s tím, že cena bude vyšší, než je u klasických modelů, výsledný efekt ale stojí za to.

Pouzdra, jež se montují snadněji, než dříve

Doposud byly na trhu jen pouzdra obsahující šroubky, což odrazovalo nejen stavící si svépomocí, ale i společnosti od toho, aby se do montáže pustily. Pár společností ale už nabízí pouzdra, které neobsahují ani jeden šroub. Chtěly ulehčit práci právě při montáži a povedlo se jim to.

Dobržďovací systém – pomocník, kterého někdy získáte zdarma.

Máte strach, že se vám pouzdro rychle pokazí, protože máte děti a budou dveře otvírat rychle, nešetrně a dveře budou nešetrně narážet na konec kolejničky? Od toho je brzda, která tomuto zamezí. K nákladnějším dveřním systémům toto příslušenství některé společnosti nabízí zdarma. Stejně tak se na ně poptejte, jestli nakupujete pouzder více. Společnosti mnohdy zákazníkům vyjdou vstříc, nabídnou slevy, stačí se jen zajímat a ptát.

Dveře, jež se zasunou do stavebního pouzdra mohou být okrasou chodby, ale i pokojů za nimi. Vyberte si prosklené, nebo celoskleněné typy a záruka spokojenosti i krásného vzhledu je předem zaručena. Ozvláštnit je můžete i úchyty, které mohou být jednoduché, nebo netradiční. Výrobců pouzder a dveří je mnoho, nakoukněte na jejich stránky a nevyjdete z údivu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *