Stavíte dům? Myslete na stavební dozor

Rekonstruujete stávající dům či byt, anebo stavíte nový dům na vlastním pozemku? Tak či tak nesmíte zapomenout na stavební dozor. Vyřízení stavebního povolení je při stavbě i rekonstrukci samozřejmostí, na stavební dozor se ale často zapomíná. Stavbu vám nejen schválí, ale hlavně zjistí, zda najatí dělníci odvedli práci tak, jak slíbili.
Využijte stavební dozor, jako kontrolora práce na vašem domě
Jestliže se chcete pustit do stavby domu, je důležité mít pozemek. Cena pozemků se samozřejmě odvíjí od místa, kde si chcete pořídit, velikosti a také faktu, zda tu jsou či nejsou inženýrské sítě. Pozemek mnohdy vyjde na hodně peněz, o to víc, je důležité se nad jeho koupí pořádně zamyslet. Musíte přece jen myslet dopředu. Co když si tu postavíte dům a do roka povede přes váš dvorek dálnice? Když se tedy pro ten správný pozemek rozhodnete, je na místě si vybrat jaký dům a jakým způsobem postavíte. Jendou z možností je stavba domu na klíč. Vyberete si dům, který má už dané rozměry a plánek, víte, jak asi bude vypadat a vše zařídí za vás. Samozřejmě si ale za tuto službu a starost méně připlatíte. Nebo si zajistíte vlastního architekta, který navrhne dům přesně pro vás a pak si budete najímat dělníky jednoho po druhém, tak jak má stavba probíhat. Tato verze je sice levnější, ale často se protáhne, protože sem tam někdo onemocní nebo nedostaví svou část včas a délka stavby se pak protahuje. K tomu abyste ale zjistili, zda dělníci svou práci odvádějí správně, a tak jak slíbili, vám může posloužit právě stavební dozor. Udělá hned několik věcí, které vám ušetří čas i peníze.
• Nemusíte už chodit na stavbu, stavební dozor bude pravidelně kontrolovat průběh stavby za vás. V případě, že uvidí nějakou nejasnost či něco co dělníci udělali špatně, hned to s nimi vyřeší.

• Pravidelná kontrola nezahrnuje jen to, že zajistí, aby dělnici pracovali, když mají, ale aby svou práci odvedli precizně a kvalitně. Tím ušetří následné peníze za reklamace a prodlužování stavby.
• Zajistí, aby stavba byla hotová v požadovaném termínu a vy si nemuseli hledat dosavadní náhradní bydlení.

musil reality
musil reality

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *