Stínění oken zvenku nebo zevnitř?

Nechat okna holá, bez jakékoli formy stínění je pro naprostou většinu z nás zcela nemyslitelné. Jednak člověk přijde o soukromí a současně se také vystavuje dalším negativním vlivům, jako je silné sluneční záření spojené v létě i rapidním zvyšováním teploty v interiéru.

Některé typy stínění oken chrání před více vlivy najednou, a to dokonce i před hlukem z ulice nebo proti zlodějům. Jedná se převážně o venkovní varianty zatemňovací techniky. Hodně lidí ale o vnějším stínění ani neuvažuje a zcela automaticky zvolí standardní vnitřní stínění, kterým bývají nejčastěji žaluzie. Přitom u především rodinných domů lze obě alternativy kombinovat a dosáhnout tak optimálních výsledků.

Přednosti venkovních zatemňovacích prostředků

Jestliže zvolíte kovové venkovní žaluzie, rolety nebo jinou obdobnou alternativu vnějšího zatemnění, máte jistotu, že budete moci především v letních měsících větrat a současně mít příjemně zatemněno, takže dosáhnete skvělým tepelných výsledků a to i bez použití klimatizace. Některé jiné typy vnějšího stínění, jako jsou venkovní rolety jsou pak dokonce schopny ještě i tlumit venkovní hluk, chrání váš majetek před případnými nežádoucími vniknutími, která přinejmenším hodně ztěžují. V zatažení poloze pak také zabraňují vlétání hmyzu do interiéru a to, i když větráte. V zimě pak také pomáhají snižovat náklady na vytápění a to jednoduše tak, že fungují jako dodatečná tepelná izolace, která zabraňuje únikům tepla.

Venkovní stínění ale především v letních měsících efektivněji drží horko venku a nepouští ho přes sklo do vnitřních prostor. Kromě venkovních rolet a žaluzií stejnou službu prokazují také například stylové venkovní markýzy, které ale současně také atraktivním doplňkem exteriéru domu. Díky tomu, že pokrývají také část prostoru před okny se hodí k francouzským oknům, před nimiž zajišťují zastínění venkovního posezení.

venkovní žaluzie

venkovní žaluzie 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *