Trávíme příliš času zavřeni v budovách

Foto kredit: VELUX

Život ve vlhkých a plesnivých domácnostech zvyšuje hrozbu onemocnění astmatem o 40 %. Pokud s tímto faktem nezačneme okamžitě bojovat, ohrozíme tak svoje zdraví.  Nová INDOOR GENERATION, která tráví až 24 hodin denně 7 dní v týdnu pobytem v uzavřených místnostech, nemá ani ponětí o tom, že vzduch v interiéru může být ve skutečnosti znečištěný až pětkrát více než venku (77 % dotázaných neví). Speciálně pak hovoří výsledky studie o dětech, jejichž pokoje dopadly z hlediska znečištěného ovzduší v domě nejhůře.  Život ve vlhkých a plesnivých domácnostech zvyšuje hrozbu onemocnění astmatem o 40 %. Pokud s tímto faktem nezačneme okamžitě bojovat, ohrozíme tak svoje zdraví.  Nová INDOOR GENERATION, která tráví až 24 hodin denně 7 dní v týdnu pobytem v uzavřených místnostech, nemá ani ponětí o tom, že vzduch v interiéru může být ve skutečnosti znečištěný až pětkrát více než venku (77 % dotázaných neví). Speciálně pak hovoří výsledky studie o dětech, jejichž pokoje dopadly z hlediska znečištěného ovzduší v domě nejhůře.

Pokračovat ve čtení “Trávíme příliš času zavřeni v budovách”

Jak seřídit plastová okna?

Foto: Oknoplastik

Moderní technologie přicházejí ke slovu i v stavebnictví. Přinášejí další možnosti, mají řadu výhod a postupně vytlačují klasické materiály. Zkrátka, plastová okna se stala fenoménem dnešní doby. Za velmi příznivé peníze získáte kvalitní okna, která mají vynikající tepelné a izolační vlastnosti, snadno se instalují a po dlouhá léta vydrží téměř bez údržby. Ale i plastová okna si žádají své. Věnujte jim prosím, jednou do roka několik minut a ony se vám za to odvděčí bezproblémovým provozem.

Pokračovat ve čtení “Jak seřídit plastová okna?”

Faktory, které ovlivňují cenu oken na míru

Ilustrační foto, plastová okna na míru

Atypické stavby si žádají atypická řešení i v oblasti oken. Plastová okna na míru jsou tudíž stále běžnější a rozhodně se navzdory všeobecnému přesvědčení nemusí jednat o finančně nákladnou záležitost. Faktory, které ovlivňují cenu plastových oken, zejména pak oken na míru, jsou různorodé. Jedná se zejména o použitý materiál, typ konstrukce a také montáž. Pro pochopení výsledné ceny je vhodné si tyto aspekty rozebrat trochu důkladněji.

Pokračovat ve čtení “Faktory, které ovlivňují cenu oken na míru”

RenovActive – trend rekonstrukcí budoucnosti

Velux

Ročně se renovují jen 2 % bytového fondu. Nízký počet renovací má vliv na energetickou efektivitu budov, i zdraví jejich obyvatelů. Řešením této situace by mohlo být zintenzivnění renovačních procesů. Ukázkou, jak na to, může být inspirativní projekt přestavby sociálního bydlení do aktivního standardu nedaleko Bruselu – RenovActive. Pokračovat ve čtení “RenovActive – trend rekonstrukcí budoucnosti”

Co byste měli vědět, než se pustíte do výměny oken?

Interiérové dveře

Jestli uvažujte o nových plastových oknech, je nejlépe vsadit na zkušené profesionály. Úsilí kamarádů odvedle, kteří to “sfouknou za pár korun”, většinou přinášejí hořké zklamání, které zakusíte ihned nebo již po první zimě. Jak ale poznáte kvalitního dodavatele? I zde platí, že je dobré oslovit firmu, která má v oboru tradici, reálně funguje a je schopna se prezentovat realizovanými projekty. Slušná firma vám také předloží i všechny potřebné certifikáty kvality. Výhodou je také, když firma není jen překupníkem oken, ale plastová okna přímo vyrábí. Pokračovat ve čtení “Co byste měli vědět, než se pustíte do výměny oken?”

Veletrh WINDOOR EXPO

Ve dnech 11. – 14. února se na Výstavišti Praha – Holešovice uskuteční 5. ročník veletrhu oken, dveří a stínicí techniky WINDOOR EXPO. Jedná se o veletrh, který je přímo zaměřený na sortiment z oblasti otvorových výplní a přidruženého příslušenství a bude se na něm prezentovat 71 firem z výše zmiňovaných oborů na ploše 1 338 m2. Pokračovat ve čtení “Veletrh WINDOOR EXPO”