Osvětlení dílny a garáže nepodceňujte. 4 rady a tipy, jak ho vybrat

Foto: LuxoProfi

Pravděpodobně jste už někdy řešili výběr osvětlení do interiéru, na zahradu anebo balkon či terasu. Pokud jste ale hrdým majitelem garáže a vlastnoručně zařízené dílny, možná jste udělali jednu zásadní chybu a s výběrem vhodného osvětlení se příliš nezaobírali. A to je špatně. Dostatek světla vám totiž bude časem chybět.

Pokračovat ve čtení “Osvětlení dílny a garáže nepodceňujte. 4 rady a tipy, jak ho vybrat”

Chytré veřejné osvětlení dokáže městům ušetřit až 35 % nákladů

Smart City, foto: iNELS

O oblasti „smart city“ se v České republice stále spíše vedou akademické debaty, než aby se chytrá řešení skutečně uváděla do praxe. Přitom existují a v jejich vývoji a výrobě dokonce patříme mezi evropské leadery. Důkazem je i chytré osvětlení – novinka z holešovské společnosti ELKO EP.

Pokračovat ve čtení “Chytré veřejné osvětlení dokáže městům ušetřit až 35 % nákladů”

Vypínače na OBZORU

Vypínač DECENTE, foto: Obzor Zlín

Zdají se v interiéru jako vedlejší záležitost. Při stavbě či rekonstrukci se většinou řeší jako jedny z posledních. A přitom jsou vypínače a zásuvky důležitým článkem domácnosti, poukazující na styl jejich majitele. Že mohou mít skutečně osobitý styl a kouzlo, dokazuje výrobní družstvo OBZOR ze Zlína, český výrobce domovních vypínačů a zásuvek.

Čtyři řady pro každý styl

Vypínače a zásuvky výrobce OBZOR svým designovým řešením a barevnými variacemi uspokojí milovníky snad všech interiérových stylů. „Interiérové trendy jsou stále důmyslnější a hravější, a toto pravidlo neplatí jen pro prostory, nábytek či spotřebiče, ale i pro mnohem menší doplňky, jakými jsou naše domovní vypínače. Jsou důkazem toho, že v interiéru i na detailu záleží. To byl také důvod, proč jsme u některých modelových řad spolupracovali se skutečnými odborníky v oboru designu,“ uvádí Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu družstva OBZOR.

Decentní efekt

Sortimentu vypínačů vévodí řada DECENTE, jež se na trhu objevila v roce 2011 a okamžitě vystřelila obrovským úspěchem na pomyslný vrchol. „Charakteristický vzhled této řady tvoří širší rámečky, které se vyrábí jednak z ušlechtilých materiálů jako sklo, dřevo a kov a nově také z betonu. Právě ten je celkově novinkou na domovních vypínačích. Betonová směs je obohacena o organická vlákna, která zaručují větší pevnost rámečku, materiál je také voděodolný a UV stabilní. Jsme jediní výrobci domovních vypínačů, kteří beton pro rámečky vypínačů a zásuvek umí vyrobit,“ komentuje Ing. Martina Obadalová. Všechny materiály dělají z vypínače jedinečný kousek v nadčasovém provedení, čemuž dopomáhá také typické odsazení vypínače od zdi, což celkově působí jako nevšední 3D efekt.

Retro mánie

Řada RETRO je v sortimentu firmy nováček z roku 2017, ovšem i za poměrně krátkou dobu si tento okázalý design našel své zákazníky, kteří tíhnou k retro stylu. „Řadu RETRO charakterizuje nejen kulatý tvar, ale zejména zvukový projev. Známé cvaknutí způsobuje strojek, který jinak využíváme pro výrobu klasických vačkových spínačů, na kterých je založena naše tradice. Tuto řadu s lehkou nadsázkou označujeme jako retro na druhou, jelikož jako retro nejen vypadá, ale dokonce také zní, což žádný jiný výrobce nemá,“ představuje řadu RETRO Ing. Obadalová. Rámečky k této řadě jsou k dostání ve variantách černé a bílé keramiky, masivního dubového nebo bukového dřeva. A v letošním roce se k nim přidaly i horké materiálové novinky – beton a sklo.

Elegantní praktičnost a hravost

Prvotní řada ELEGANT z roku 2003 je sice na první pohled klasickým vypínačem s plastovým rámečkem, ovšem i tak skrývá svá kouzla. „Řada ELEGANT se vyznačuje nevtíravým designem s jemně oblými tvary, a kromě toho obsahuje ve výběru širokou barevnou škálu. Navíc originálně odnímatelné bočnice dovolují zákazníkovi spojit si libovolné dvě barvy podle svého uvážení od neutrálních odstínů přes pastelové až po syté. Svými možnostmi tak přináší elegantní harmonii do všech interiérů,“ říká Ing. Martina Obadalová.

Barevné variance

Čtvrtou a barevně nejhravější je řada VARIANT, která nabízí svá pestrá provedení od roku 2009. „Rozmanitě barevné rámečky v sytých barvách důmyslně korespondují s neutrálními barvami středových krytů. Svým provedením sluší dětskému pokoji i pop artovému designu,“ uvádí závěrem Ing. Martina Obadalová.

Všechny řady domovních vypínačů OBZOR mají k sobě do páru samozřejmě standardní zásuvku pro jednodušší sladění v interiéru samostatně nebo i do vícenásobného rámečku.

Pokud pro vás tedy vypínače nejsou jen nutnou součástí stěn, dejte příležitost nevšedním materiálům a barvám, které váš interiér dovedou k dokonalosti nejen při rozsvícení světel.

Více na www.obzor.cz

Sníte o větším prosvětlení svého domu?

Foto: VELUX

Společnost VELUX uvádí na český trh unikátním řešení pro majitele domů s plochou střechou – světlík se bezrámovým zaobleným zasklením. Jedinečná kombinace elegantního a funkčního designu CurveTech otevírá další možnosti, jak přivést do interiéru velké množství denního světla. Nový světlík se zaobleným zasklením je v nabídce v osmi různých velikostech a za dostupnou cenu.

Pokračovat ve čtení “Sníte o větším prosvětlení svého domu?”

Vyberte to správné osvětlení pro venkovní posezení

Foto: Lightworks

Buďte venku jako doma. Venkovní osvětlení dodá tu správnou atmosféru místům stvořeným pro letní večery.
Zahrady, terasy a balkony. I ty nejmenší z nich mají nepopsatelné kouzlo a za teplých večerů a nocí lákají k posezení. Vítané rozšíření vnitřních prostor limitované až oblohou se může na několik dlouhých měsíců stát nejoblíbenějším místem vaší domácnosti. Proto byste venkovnímu osvětlení měli věnovat minimálně tolik pozornosti jako tomu vnitřnímu. Pokračovat ve čtení “Vyberte to správné osvětlení pro venkovní posezení”