Bydlení je radost, ale stavba je starost

Když dva dělají totéž, nemusí to stejně dopadnout. Jsme sice národem kutilů, ale přiznejme si, že na mnoho úkonů je potřeba najmout odborníky. Ti ovšem jsou nedostatkovým zbožím. Navíc se v mnoha případech neobejdeme bez revize a kulatého razítka. Při dohadování o zakázce je potřeba dodržovat určitá pravidla. Jinak by to mohlo dopadnout jako v následujících třech případech. Pokračovat ve čtení “Bydlení je radost, ale stavba je starost”

Projektová dokumentace ZDARMA + příspěvek 20.000 Kč na přípravu stavby

Připravujete se na stavbu rodinného domu? Pak už jistě víte, že vás čeká celá řada zásadních rozhodnutí. Budete řešit výběr stavebních materiálů a technologií, energetickou náročnost budoucího domu, cenu stavby a desítky dalších aspektů… Nejčastějším dilema bývá to, zda postavit dřevostavbu, nebo cihlový dům. Obě z možností mají své výhody. Ale existuje jeden stavební systém, který spojuje výhody obou z nich.  Jedná se o montované domy z keramického betonu od Dům jedním tahem (DJT). Ty se vyznačují rychlostí výstavby, dlouhou životností, skvělými tepelněizolačními vlastnostmi a navíc i příznivou cenu. Zákazníci DJT získají navíc k objednávce domu kompletní projektovou dokumentaci ZDARMA a příspěvek 20.000 Kč na přípravu stavby. Pokračovat ve čtení “Projektová dokumentace ZDARMA + příspěvek 20.000 Kč na přípravu stavby”

Představte si dům, který roste s vámi, dle potřeb vaší rodiny

Foto: Natura Space CZ

Rozrostla se Vám rodina o nového člena? Potřebujete se postarat o babičku? Chybí Vám domácí kancelář nebo sauna? Koncept domů Natura Space CZ, díky zakládání na zemních vrutech a široké nabídce rozšiřujících modulů, umožňuje velmi snadno zvětšit dispozici Vašeho domu kdykoliv i dodatečně pro Vás či Vaši rodinu. Celý koncept přitom nabízí stovky variant rozšíření.

Pokračovat ve čtení “Představte si dům, který roste s vámi, dle potřeb vaší rodiny”

Kurz nízkoenergetická a pasivní výstavba odemkne nové příležitosti nejen projektantům

Foto: TÜV SÜD Czech

Téměř nulová spotřeba energie, to je požadavek, který dnes musí splnit všechny domy veřejné správy větší než 350 m2. Už teď je však zřejmé, že u tohoto typu budov nezůstane. Od roku 2020 bude totiž tato povinnost platit s malými výjimkami prakticky pro veškerou novou výstavbu. Proto je nyní téma nízkoenergetické a pasivní výstavby velice aktuální.

Pokračovat ve čtení “Kurz nízkoenergetická a pasivní výstavba odemkne nové příležitosti nejen projektantům”

Den dřevostaveb – vyberte si svoji novou dřevostavbu v sobotu 7. 10. 2017

Foto: Asociace dodavatelů montovaných domů

Asociace dodavatelů montovaných domů bude v říjnu letošního roku pořádat pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již čtvrtý ročník zajímavé marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2017“, jejímž cílem bude propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby, a to nejenom vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD.

Pokračovat ve čtení “Den dřevostaveb – vyberte si svoji novou dřevostavbu v sobotu 7. 10. 2017”

Úsporné bydlení s Natura Space

Foto: Natura Space

Novinky letošního podzimu z dílny společnosti Natura Space splňují parametry evropské energetické směrnice a dosahují téměř nulové spotřeby energií. Ti, kdo si domy Natura Level a Natura Level XL pořídí, to významně pocítí na nákladech na veškeré energie. Měsíčně by totiž měly do rodinného rozpočtu zasáhnout pouze ve výši několika stokorun.

Pokračovat ve čtení “Úsporné bydlení s Natura Space”

Jak seřídit plastová okna?

Foto: Oknoplastik

Moderní technologie přicházejí ke slovu i v stavebnictví. Přinášejí další možnosti, mají řadu výhod a postupně vytlačují klasické materiály. Zkrátka, plastová okna se stala fenoménem dnešní doby. Za velmi příznivé peníze získáte kvalitní okna, která mají vynikající tepelné a izolační vlastnosti, snadno se instalují a po dlouhá léta vydrží téměř bez údržby. Ale i plastová okna si žádají své. Věnujte jim prosím, jednou do roka několik minut a ony se vám za to odvděčí bezproblémovým provozem.

Pokračovat ve čtení “Jak seřídit plastová okna?”