Tipy na vhodný dárek do bytu. Jak vybrat ten pravý?

Dárky k Vánocům, k narozeninám, k výročí – to všechno jsou celkem snadné výběry. Horší je situace, když jste omezeni podmínkou, že dárek musí být určen do bytu či domu, jako tomu bývá například u oslavy kolaudace. V takovém případě jsou na darujícího kladeny podstatně větší požadavky. V tomto článku jsme pro vás připravili několik tipů ohledně správného výběru dárku.

Praktičnost především

Jaký by měl být ideální dárek? V prvé řadě by měl být praktický. Obdarovaný by jej měl skutečně používat a ne si dotyčnou věc pouze dát v lepším případě na poličku, kde se na něj bude prášit. Příkladem vkusného a praktického dárku může být například sedací vak. Jedná se o velice univerzální dárek, který je vhodný pro lidi všech věkových kategorií a hodí se do jakéhokoliv interiéru, jak moderního, tak klasického. Navíc můžete vybírat z široké palety velikostí, barev, tvarů i speciálních provedení v designu fotbalového, tenisového či basketbalového míče. V nabídce jsou i speciální sedací vaky určené pro děti či domácí mazlíčky!

Zdroj: sedaci-pytle.cz

Buďte originální

Pokud si jste jistější vkusem majitele, zkuste se vyhnout stereotypům, které kupuje většina lidí, a zvolte naopak něco originálního. Výběrem nevšedního dárku nejen jeho nového majitele příjemně překvapíte vlastní originalitou dárku, ale navíc se vyhnete nepříjemné situaci, kdy dotyčný podobný dárek dostane od někoho jiného, či takový dárek již vlastní. Navíc si můžete být jisti, že váš dárek mezi těmi ostatními zaručeně vynikne. Příkladem takového neotřelého dárku může být svítící LED obraz. Svítící LED obrazy jsou novinkou na českém trhu. Jedná se o úspornou a designovou bytovou dekoraci, která dodá večernému interiéru „šmrnc“ a dokreslí jeho styl. V nabídce jsou různé motivy, od obrazu New Yorku přes fotografie přírodních úkazů po obrazy s pohádkovými motivy určení jako dekorace do dětského pokoje. Takové obrazy mohou být ideálním dárkem pro malé nespavce, kteří se bojí usnout ve tmě bez rodičů.

Zdroj: ledobrazy.cz

Velikost bytu je určující

Rozměrně dárky mohou udělat velký dojem, ovšem pokud jdete na kolaudační párty bytu menších rozměrů, snažte se poohlédnout po něčem menším a skladnějším. Ideální jsou v tomto případě například drobné dekorace na zeď. Pokud si nejste jisti, jakému druhu umění majitel holduje, můžete se například poohlédnout po nějakém drobném přístroji či vybavení do kuchyně. Nemusí se jednat o nic nákladného. Spočine-li váš známý či známá rád nad šálkem čaje, jistě ho potěšíte elegantní sadou konvičky a šálku „dva v jednom“. Pokud se jedná o člověka, který ocení něco skutečně nevšedního, můžete zainventovat do sady na čokoládové či opravdové švýcarské fondue.

Zdroj: imi.cz                                                      Zdroj: ikea.cz

Nebo můžete menší velikost bytu využít jako přednost a koupit něco, co majiteli či majitelce poslouží jako šikovný úložný prostor. Potěšit může například stylová šperkovnice ve starobylém designu.

Zdroj: vintage-home.cz

Řiďte se vkusem majitele

Je obdarovaný vášnivý cestovatel? Má rád technické vychytávky? Nebo je to pravý? Toto všechno je při výběru toho pravého dárku důležité vědět. Popřemýšlejte nad koníčky obdarovaného, povzpomínejte, jak rád tráví volný čas a kam jezdí na dovolené. Všechno toto vám může přinést spoustu nápadů a inspirace. Najít správný dárek pro muže pak pro vás bude hračkou!

Zdroj: garni-meteo.cz

Španělská šunka Serrano. Zdroj: delikatesy.cz Domácí meteorologická stanice.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *