Trend moderního bydlení: Velkoformátová dlažba na zdi

Praha, 23. 05. 2017 – Velkoformátová dlažba se dříve používala spíše ve velkých prostorách jako jsou komerční objekty nebo větší koupelny. Dnešní trendy dávají této dlažbě šanci i v menších koupelnách, kde mohou díky vhodné volbě dlaždic místnost opticky zvětšit. Kromě koupelen se velkoformátová dlažba zabydlela i v obývacích pokojích, kuchyních nebo dokonce ložnicích. Skvěle vypadá jak na podlaze, tak také na zdech. Absolutním hitem jsou motivy imitující přírodní materiály, zejména dřevo a kámen.
Velkoformátová dlažba výrazně ovlivní celkový vzhled interiéru. Proto bychom se při jejím výběru měli vždy pořádně rozmyslet, kam ji chcemeumístit a jaký vzhled dlaždic použít.„Při výběru velkoformátové dlažby a obkladů bychom si měli uvědomit, jak barva, ale i materiál ovlivní celkový interiér. Jednotný dekór rozhodování velmi usnadní, propojení jednoho stylu na zemi i na stěnách je sázka na jistotu. Například exkluzivní série Di Pietra značky JIKA imitující křemenec, je vhodná do koupelen, skvěle se bude vyjímat ale i v kuchyni,“ uvedla Radka Konečná, produktová manažerka pro obklady a dlažby značky JIKA.Jednou z velkých výhod velkoformormátové dlažby je minimum spár, což oceníte zejména v koupelnách, kde mohou spáry kvůli vlhkosti napadat plísně.

Dlažba na podlaze i na zdi

Použití jednotné velkoformátové dlažby jak na podlaze, tak na stěnách se osvědčilo i v menších místnostech, které opticky zvětší. Pokud vaše koupelna nedosahuje zrovna velkých rozměrů, vyzkoušejte na podlahu i stěny velkoformátovou dlažbu ve světlých tónechjako je například série Di Pietrabeige, majitelé větších koupelen nebo koupelen s okny si určitě zamilují velkoformátovou dlažbu Di Pietra v odstínu marengo.

Dlažba Rustica od značky JIKA s nádechem venkova s precizní kresbou dřeva
Dlažba Rustica od značky JIKA s nádechem venkova s precizní kresbou dřeva

 

Milujeme beton

Příznivci moderního designu zajisté rádi sáhnou po velkoformátové dlažbě s efektem betonu. Už dávno neplatí, že takový povrch vypadá chladně a neosobně. Naopak jde o kombinaci čistoty a elegance. Takovou variantu nabízí série City se širokou škálou formátů a povrchů. Dlaždice je také možné kombinovat, zajímavého vzhledu docílíme volbou jiného formátu atónu dlaždic na podlahu a jiného zase při pokládce na zeď.

Protože je dlažba s imitací betonu velmi žádaná, vyhověla JIKA svým zákazníkům nabídkou velkoformátové dlažby s imitací betonové stěrky v sérii Focusa v sérii Industria.
Minimalistický styl a luxusní vzhled povrchu vytvoří příjemný a jedinečný prostor. Materiál dlaždic Focus vyniká měkkým, voskovaným povrchem, grafika dlaždic Industria je typická hrou odstínů a drobných linií, čímž vytváří plastický efekt.
Jedinečnou kráskou mezi dlaždicemi s efektem betonových povrchů je pak sériePapyrus, jejíž dlaždice připomínající zmačkaný papír patří mezi designovou lahůdku.
Neutrální tóny dlaždic dovolují tomuto efektu v interiéru skvěle vyniknout. Obklady Papyrus můžete kombinovat s dlažbouIndustria ve stejném odstínua díky jedinečnosti povrchu můžete docílitnekonvečního, vzdušnéhoprostoru, který se vám nikdy neokouká.

 

Exkluzivní série Di Pietra od značky JIKA, charakteristická věrnou kresbou přírodního kamene.
Exkluzivní série Di Pietra od značky JIKA, charakteristická věrnou kresbou přírodního kamene.

 

Dlažba s imitací dřeva nejen v koupelně

Již zmiňovaná dlažba se vzhledem přírodních materiálů patří mezi velmi častá přání zákazníků. Pokud chcete ze své koupelny vytvořit oázu klidu, která bude navozovat pocit, že jste uprostřed přírody, zkuste dlažbu ze série Reno.

Jak jsme již uváděli, velkoformátová dlažba nemusí být nutně pouze ozdobou koupelen. Dobře se vyjímá i v obývacích pokojích nebo kuchyních. Pro ty, co se bojí, že by dlažba působila v interiéru chladně, je tu série Reno nebo Rustica se vzhledem dřeva. Tato dlažba je od klasického dřeva téměř k nerozeznání, na rozdíl od něj, je ale velmi snadná na údržbu, odolová otěrům a neublíží jí ani rozlité víno nebo mastnota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *