Trendy v interiérových dveřích

 

Během posledních let došlo k podstatnému zvýšení kvality a rozšíření tradičního a uceleného sortimentu dveří. Přiřadit však správný typ dveří do vybrané místnosti není na první pohled tak triviální, jak se může zdát. Pár užitečných typů ze své dlouhé praxe poskytl český výrobce dveří MASONITE, který navázal na tradici dřevařské výroby na Jihlavsku v počátku dvacátého století.

Možnosti povrchové úpravy dveří

V drtivé většině případů volíme do běžných obytných prostor dveře lakované, foliované nebo s čím dál populárnějším povrchem CPL (kontinuálně lisovaný laminát). Jednoznačně u nich vyhrává skvělý poměr cena/výkon. Navíc možnosti barev a dekorů jsou takřka neomezené.
Povrch lakovaných dveří tvoří vodou ředitelná barva nanášená v několika vrstvách. Preferujete jednoduchost a čistý design? Sáhněte po bílé.
Český výrobce dveří MASONITE nabízí bílé lakované dveře ve dvou variantách – základní (hladké bílé) a profilované ve dvou modelových řadách Quatro a Masonite. Trendem současnosti je nejzářivější bílá RAL 9003. Nechcete se podřizovat módnímu diktátu? Využijte možnosti nástřiku hladkých bílých nebo profilovaných dveří barvou v RAL odstínech.
Foliovaným (kašírovaným) a CPL dveřím vévodí motiv dřevěných dekorů. Chcete dřevu ještě blíže? 3D fólie imituje přirozenou strukturu přírodního materiálu a výsledný efekt je tak téměř k nerozeznání od pravého dřeva.

Do koupelen pak jsou vhodnou volbou dveře s úpravou Klima, u kterých oceníte především jejich snadnou údržbu, mechanickou odolnost a odolnost vůči vlhkosti. Online konfigurátor nabídne jednoduché barevné varianty, jako jsou antracit, kamenná šedá a vanilka nebo dřevěné dekory v důmyslných odstínech.

Dveře netvoří jen jejich povrchová úprava, tedy barva a dekor. Rozhodující vliv na výsledné užitné vlastnosti, jako je hmotnost a pohlcování hluku, má především jejich výplň.

Nové horizontální dekory

Zajímavou novinkou jsou interiérové dveře v nových horizontálních dekorech s povrchem Laminát SPECIAL (kontinuálně lisovaný laminát). Povrch CPL laminát SPECIAL vykazuje vysokou odolnost proti poškození, vyznačuje se snadnou údržbou a vysokou životností. Pro své výhody a také dobrý poměr cena/výkon se řadí mezi nejčastější volbu povrchu.
Interiérové dveře v nových horizontálních dekorech borovice finská, dub přírodní a bardolino jsou určeny pro rodinné i bytové domy, penziony, hotely, restaurace i kancelářské prostory, kde budou ceněny pro své vlastnosti – odolnost, životnost a snadnou údržbu.
Moderní dřevodekor se dá kombinovat s hliníkovými páskami, různou velikostí, barvou prosklení i typem klik.
K individuální specifikaci dveří slouží online konfigurátor dveří, ve kterém si každý navrhne kompletní sestavu dveří od zárubní až po kliku a ušetří tak čas při jednání s prodejcem.

www.masonite.cz

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *