Úložné prostory jsou všude, musíte hledat

Úložného prostoru není nikdy dost, to ví každá hospodyňka. Proto je potřeba neustále hledat nové možnosti, kam se uklidí sezonní nebo nové věci. Ideální jsou regály a krabice, ale dá se to řešit i netradičně a originálně. Jak vytvořit dostatek úložného prostoru, se dočtete v našem článku.

Vezměte do ruky papír a tužku

Úložné prostory je dobré plánovat již při zařizování domácnosti. Jedině tak se dají navrhnout úložné prostory, které budou maximálně ergonomické. Proto si do půdorysu zakreslete, kde chcete mít skříně, komody a na jakou stěnu se dají police.

Podle odborníků jsou nejlepším místem pro úložné prostory chodby, nebo ložnice. Ložnice se ovšem nesmějí zastavět nábytkem, který chytá prach, to by narušovalo klidný a zdravý spánek. Při zařizování úložných prostor je důležité myslet na to, že když je někde uberete, je potřeba je přidat jinde.

Komora

Když máte v bytě nebo domě komoru, máte vyhráno. Tahle, někdy malá místnost, je přímo určená k tomu, aby byla využitá jako úložný prostor. Stačí ji správně vybavit. Do komory jsou ideální regálové systémy, která nabízí maximum úložného prostoru a dají se poskládat podle prostoru a potřeb.

Regály, police a úložné boxy jsou tak nezbytností každé komory. Ideální jsou samonosné regály bez dvířek, kam se jednoduše naskládají krabice a boxy s věcmi, nebo předměty samotné. Míte tak přehled o, tom kde co je a je všechno vlastně po ruce.

U krabic a boxů je dobré si popsat co v nich je, i to vám usnadní hledání sezonních věcí, které se nehledají každý den. Stejně vhodné jsou košíky, ale jejich nevýhodou je, že se nedají zavřít. Na věci se tak práší.

Obrovskou výhodou regálových systémů je jejich variabilita. Dají se postavit ke zdi, do rohu nebo také do prostoru. Jejich variabilita je také v tom, že se dají nastavit rozestupy mezi jednotlivými policemi. Díky tomu se dají uložit různě velké předměty do jednoho regálu.

Znáte židle s úložným prostorem?

Chytré řešení, které nezabere žádné místo navíc. To jsou židle nebo křesílka s úložným prostorem. Pod sedákem je umístěná zásuvka pro drobné předměty. Židle s takovou vychytávkou není žádná novinka, používaly se především v minulosti.

Do zásuvek jde schovat prostírání, ubrousky nebo další předměty potřebné ke stolování. Další využití takové židle je jako noční stolek. Přes den bude židle sloužit k sezení a večer se přisune k posteli a může sloužit jaké místo pro knihu, lampičku nebo sklenici s vodou. Zásuvka pro odložení léků, šperků nebo hodinek. Opěradlo pak na odložení županu nebo jiného oblečení, zkrátka se využije jako němý sluha.

regály
regály

Máte malou kuchyň? Využijte stěny

V malých bytech jsou ještě menší kuchyně. Proto je dobré využít stěny, které jsou nevyužité a pořádná skříňka se na ně nevejde. Na zdi se budou skvěle vyjímat pánvičky které jsou jednoduše zavěsit.

Stejně tak můžete se dají zavěsit hrnce, hrnky nebo vařečky, měchačky a naběračky. Díky speciálním věšákům můžete na zeď pověsit skleničky na víno nebo půllitry. Stejně jako zdi můžete využít strop a to nejen k zavěšení kola. Na strop je možné přidělat malé minipatro a nechat tak vzniknout knihovnu. Pak stačí stylový žebřík a originální knihovna je na světě.

UNIregály.cz – prodejní regály a regálové systémy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *