Užijte si relax na zahradě

Bazény, které už u nás zdomácněly, začínají následovat také venkovní vířivky. Přinášejí totiž nejen odpočinek a zdravotní benefity, ale jsou zároveň skvělým doplňkem pozemku.
Od doby, kdy Roy Jacuzzi sestrojil první hydromasážní agregát, už letos uplynulo 59 let. Tehdy šlo o zařízení pro léčbu svalového onemocnění, z něhož se postupem doby stala poměrně běžná součást vybavení moderních domácností. Kromě interiérových patří k velmi oblíbeným rovněž venkovní instalace masážních vířivek.

Moderní technologie pro zdraví

Efekt masážních bazénků je založen na terapeutickému účinku vody zahřáté cca na teplotu lidského těla, v kombinaci s působením různých proudů a vzduchových bublinek. Další rozměr dává tomuto způsobu relaxace takzvaná bioenergetická simulace: jde o doplnění procesu vůněmi (aromaterapie), barevnými světly (chromoterapie) a relaxační hudbou. Zařízení nejvyšší třídy pak nabízejí výbavu například v podobě výsuvné LCD obrazovky či přídavného DVD přehrávače… To všechno přispívá ke zvýšení produkce serotoninu (hormon štěstí), díky němuž se organizmus lépe vyrovnává s každodenním stresem, psychickou a fyzickou zátěží. Hydromasáže jsou schopny kladně ovlivnit krevní oběh, svalové napětí, klouby, ale také eliminovat únavu…

Vodní a vzduchové trysky

Díky jejich promyšlenému rozmístění po dně a stěnách nádrže dovedou s pomocí pomocí přímého, rotačního či pulzačního proudu citelně ulevit tělu od bolestí i uvolnit svaly a klouby. O povrchovou masáž se pak postará voda obohacená o vzduchové bublinky, směs z air trysek lze kvůli výraznějšímu efektu obohatit také o čistý kyslík. Intenzitu hydromasáže vyplývající z konkrétního výkonu trysek lze samozřejmě regulovat v souvislosti s kondicí a potřebami uživatele.
Text: redakce -ll-, foto: BWS, USSPA, Design Bath, Duravit

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *