Váháte s výběrem topidla? Pomůžeme vám.

I během topné sezóny sáhne mnoho domácností po přídavném topidlu. Je dobré mít vždy po ruce přístroj, který navodí tepelnou pohodu, kdykoliv to potřebujete. Ocení ho například rodiny, které topí uhlím, a které se ráno probouzejí do zimy, protože kotel přes noc vyhasl. Vylézt z vyhřáté postele do studeného pokoje je velmi nepříjemné. Ale nemusí být, pokud máte doma mobilní topidlo, které použijete kdykoliv bude potřeba. Jaké topidlo ale zvolit? K tomu vám pomůže tento článek.

Zdraví na prvním místě

Než začnete přemýšlet nad cenou a typem, uvědomte si, zda doma nemáte alergika nebo astmatika. Pokud ano, zcela zapomeňte na klasické přímotopy, které víří prach a mohou mu způsobit zdravotní problémy. Pro vás se v tomto případě spíše hodí přístroje, jako jsou olejové radiátory, keramická topidla nebo infrazářiče. Ty nevíří prach, a tak nevyvolávají alergické reakce.

Jaké topidlo je nejlevnější?

Pokud máte to štěstí, že v rodině netrpíte žádnou alergií a respiračními problémy, můžete začít vybírat topidlo podle ceny. Cena je totiž nejčastějším kritériem výběru. Přídavná topidla se dají sehnat pod tisíc korun, klasické přímotopy, tedy teplovzdušné ventilátory, dokonce za 400 Kč. To je již příjemná cena, která stojí za zvážení.
K nejlevnější variantě se ale přikloňte pouze v případě, že budete používat přímotop pouze výjimečně. V opačném případě se náklady na vytápění nepříjemně promítnou do rodinného rozpočtu. Mezi nejlevnější topidla, co se týče nákladů provozu, patří olejové radiátory, naopak nejdražšími topidly jsou karbonové zářiče.

Jaká topidla jsou nejméně hlučná?

Neméně důležitá je tichost přístroje. Je sice skvělé, že vám topidlo dodává tepelnou pohodu, ale pokud je jeho provoz hlučný, bude to pro vás velmi nepříjemné. To platí zejména, když ho budete používat v pracovně nebo v ložnici, kde vás bude rušit při spánku. Mezi hlučné přístroje patří teplovzdušné ventilátory, naopak mezi ty tiché olejové radiátory a infrazářiče.

Věčně studené nohy? Zkuste vyhřívací deku.

Pokud patříte k těm, kterým je neustále zima od nohou a to i ve chvíli, kdy se topí, zvažte nákup vyhřívací deky. Ta vám nejen pomůže od studených nohou, ale také uleví od chronických bolestí. Zvláště pokud trpíte bolestmi zad a urologickými problémy.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *