Vše, co byste měli vědět o pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění nemovitosti a domácnosti patří k nejdůležitějším pojistným produktům. Alespoň podle odborníků, kteří zastávají názor, že by si ho měl zařídit každý, kdo je majitelem nemovitosti nebo bydlí v domácnosti. Statistiky však jasně dokazují, že Češi nejsou ani zdaleka tak zodpovědní jako obyvatelé západoevropských zemí. Podle průzkumů má pojištěnou nemovitost a domácnost méně než polovina lidí. Pokud vám na svém majetku záleží a nechcete riskovat, že o něj přijdete, měli byste se také pojistit. Problémy s úhradou škody vám může způsobit i stará smlouva s neaktuálními údaji.

Co je podstatou pojištění?

Pojištění chrání nemovitost a domácnost před negativními vlivy. Například živelními pohromami, úmyslným poškozením, krádeží a havárií. Pojišťovny nabízí široké spektrum pojistného krytí, a to za poměrně nízké ceny. Rozsah pojištění závisí na individuálních požadavcích klienta. Pojišťovny umožňují nastavení jen některých rizik.
Jak pojišťovny stanovují výši pojistného?

Výše pojistného závisí především na rozsahu pojistného krytí. Zároveň na míře spoluúčasti a lokalitě, ve které se nemovitost nachází. Obecně je dražší pojištění majetku na samotě a v místech, kde hrozí záplavy. Některé nemovitosti jsou zcela nepojistitelné.
Podstatná je odpovídající výše pojistného krytí
Domácnost byste si měli pojistit na odpovídající částku, protože jinak v případě pojistné události obdržíte pouze poměrnou částku k hodnotě majetku. Pokud dům v hodnotě 3 mil. Kč pojistíte pouze na 1 mil. Kč, dostanete při pojistné události třetinu vyčíslené škody.

Opačným případem podpojištění je situace, kdy je majetek pojištěn na větší částku, než jaká je jeho skutečná hodnota. V takovém případě pojišťovna vyplatí náhradu škody pouze do výše skutečné hodnoty. Proto je důležité pravidelně aktualizovat pojištění podle měnící se hodnoty pojištěného majetku.

Pojišťovny nabízí atraktivní připojištění

Pokud vám pojištění domácnosti a nemovitosti nestačí, můžete balíček rozšířit o další pojištění. Například o pojištění domácích mazlíčků, pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a další připojištění. Pokud si nejste jistí, jestli se vám investice do připojištění vyplatí, poraďte se s nezávislým finančním poradcem.
Proč byste s pojištěním domácnosti a nemovitosti neměli váhat?
Pojištění domácnosti a nemovitosti ochrání váš majetek. Důležité je rozlišit, na co se jednotlivé produkty vztahují.

Pojištění domácnosti zahrnuje ochranu všech movitých věcí, které jsou součástí bytu a uzamykatelných nebytových prostor. Pojištění se vztahuje na cennosti, výpočetní techniku, jízdní kola, domácí přístroje i osobní věci jednotlivých členů domácnosti.

Pojištění nemovitosti chrání nemovitost a ostatní stavby, které se nachází na pozemku k nemovitosti náležícím. Nemovitostí se rozumí rodinný dům, rekreační objekty, bytový dům, garáž a příslušenství (např. bazény, ploty…). Nedílnou součástí pojištění nemovitostí bývají také stavební součásti (např. podlahová krytina, obklady…).

Pojistit se můžete z pohodlí domova

Rozhodli jste se, že si bydlení pojistíte? Chcete-li mít jistotu, že vám pojištění poskytne potřebnou ochranu, obraťte se na renomovanou pojišťovnu ERGO, která je na trhu již od roku 1994. Výši pojistného zjistíte přímo na webu. Kalkulačka pojištění domácnosti vám po zadání parametrů zobrazí přesnou částku. Samotné sjednání pojištění je rychlé a naprosto intuitivní. Vše probíhá online, bez nutnosti návštěvy pobočky. Nebudete-li si vědět rady, můžete kontaktovat asistenta na infolince.

Sdílet tento příspěvek na

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *