Zázračná reflexní terapie

Reflexní terapie pochází z Číny a je stará více než 5000 let. Je považována za jednu z nejúčinnějších a nejvěrohodnějších metod alternativní medicíny vůbec. Pracuje s verzí, že se na chodidlech nachází mapa všech orgánů, přičemž každý orgán nebo tělní systém má svou danou polohu na chodidle. Je komplexní metodou, díky níž se Vaše vnitřní orgány dostanou do společné souhry, Vaše páteř se uvolní, srovná se celková disbalance organismu a pracuje také s psychikou a emocemi, takže Vás zároveň zklidní a budete se cítit vyrovnaněji.

Reflexní terapie
Reflexní terapie

Pro koho je vhodná?

Je vhodná úplně pro všechny, včetně dětí, seniorů, ale i těhotných žen a dokáže pomoci jak preventivně, tak i odstranit akutní, ale i chronická onemocnění. Blahodárně působí při potížích s krční nebo bederní páteří, artróze, při migrénách, léčí však i taková onemocnění, se kterými si ta klasická medicína neví příliš rady. Jedná se například o astma, kožní choroby (ekzém či lupénka) nebo alergie. Stejně tak pomůže s detoxikací organismu a jeho oslabení po dlouhodobém užívání léků. Nesmí se praktikovat pouze v případě, pokud jste podstoupili transplantaci orgánů. Povzbuzování činnosti daného orgánu pomocí masáže by mohlo spustit imunitní reakci těla, které by mohly způsobit komplikace při jinak bezproblémovém přijetí transplantovaného orgánu. Taktéž není vhodná pro osoby podstupující léčbu chemoterapií.

Trpělivost je důležitá

Nemůžete očekávat, že se bolestí zbavíte hned po prvním namasírování. Chce to jemné a šikovné prsty a hlavně trpělivost, netlačte proto na pilu a dotyky si užívejte. Pokud Vás tedy trápí tělesné nebo psychické obtíže, zapomeňte na preparáty z lékárny a svěřte své tělo do péče právě reflexní terapie.

Jak reflexní terapie probíhá

Naše nohy nás po celý den nosí, přičemž na jejich „bedrech“ leží celá naše tělesná váha. Patří k nejcitlivějším částem těla, které však velmi zanedbáváme. Při reflexní masáži chodidel se pevně stlačí špičkami prstů nebo celým bříškem palce poprvé bod, který odpovídá oblasti těla, která Vás trápí. Může se jednat například o hrudník. Poté se stimuluje pouze konkrétní bod, který odpovídá například plicím nebo srdci. Masáž se ukončuje dlouhými a plynulými tahy po celém chodidle až ke kotníku. Při provádění nebo po skončení reflexní terapie Vás můžou masírovaná místa tlačit nebo dokonce bolet, ale žádné obavy. Tím si jen potvrdíte, že s Vaším tělem není něco v pořádku a Vaše chodidla se Vám to snaží dát najevo. Platí, že každý bod by se měl stlačit nejméně patnáctkrát a postupem času se může množství stisků zvyšovat.

Mapa chodidel

Celková mapa chodidel, na které se nacházejí jednotlivé body určené pro každý vnitřní orgán nebo tělní systém, je velmi obsáhlá. Každý člověk má však jinou stavbu kostry, proto se mohou jednotlivé body mírně lišit. Ve zkratce však lze říct, že bříšky prstů odpovídají čelním dutinám, paty zase souvisejí s pohlavními orgány, a čím popraskanější jsou, tím méně sexu provozujete. Uprostřed nožní klenby se nachází bod pro ledviny a ukazováček levé nohy má spojitost s mozkem. Klouby obou palců mají souvislost se srdcem, zatímco na nártech najdete bod, který odpovídá prsům. Zároveň platí, že v levém chodidle jsou umístěné body, které souvisejí s orgány umístěnými v levé části těla, v pravém chodidle zase ty, které jsou uloženy na pravé straně těla. Zajímavé, že?

Vy jako samouk

Pokud se nechcete vydávat do rukou odborníka a chcete si celou proceduru vyzkoušet sami doma, pohodlně se usaďte, dopřejte si klid a pohodlí, nahřejte si ruce nad svíčkou nebo třením a začněte pomalými plynulými pohyby masírovat chodidlo. Sledujte přitom, jaké pocity při masáži zažíváte, pokud Vás někde samovolně zabolí, s největší pravděpodobností jste narazili na místo, které Vám způsobuje fyzický problém a zjistíte tak, na které orgány se máte dále zaměřit.

Pro posílení imunitního systému a odstranění neustále se vracejících chřipek masírujte spodní stranu bříšek prstů, zejména však místo pod prsteníčkem. Ztuhlá ramena uvolníte pomocí masáže spodní oblasti palce, celkové bolesti zad potom odstraníte masáží vnitřní klenby nohy. Pokud se Vaše štítná žláza vyznačuje zvýšenou funkcí, uklidníte ji masáží bodu těsně pod palcem, zatímco na podporu funkce slinivky platí jemný stisk bodu těsně nad patou. Ledviny se nachází přímo uprostřed chodidla, pokud Vás tedy trápí problémy s močením a jiné potíže související s ledvinami, zkuste masáž právě v těchto místech. Bolest hlavy odstraníte masáží levého i pravého palce, krční páteř, která může bolest hlavy také způsobovat, však zmírníte či dokonce odstraníte kroužením palců a promačkáváním jejich hlavních kloubů. Zatímco kašel zmírníte masáží prohlubně mezi palcem a ukazováčkem, která se zvedá až k nártu. Pokud Vás trápí problémy se žlučníkem, zkuste si namasírovat prohlubeň mezi prsteníčkem a malíčkem na pravé noze. Právě toto místo totiž odpovídá žlučníku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *