Zbavte svůj dům nežádoucí vlhkosti

Nežádoucí vlhkost v domě je příčinou vzniku plísní, které ohrožují nejen konstrukci stavby, ale především naše zdraví. Najít snadné a finančně nenáročné řešení přitom nemusí být vůbec těžké. V boji proti vlhkosti jsou spolehlivým pomocníkem teplovzdušné panely.
S vlhkostí se potýkáme především v chatách a chalupách, tedy v objektech, které nám slouží pouze k občasnému užívání. Výsledkem jsou navlhlé a zatuchlé místnosti, orosená okna a škodlivé plísně, které přispívají ke vzniku alergií, ekzémů a dalších zdravotních obtíží.
Vlhkosti v místnostech se zbavíme pouze, pokud se nám podaří zajistit kvalitního větrání a snížení teplotních výkyvů. Efektivním a zároveň i nepříliš finančně náročným řešením jsou takzvané teplovzdušné panely, které fungují na principu využití solární energie. Jejich provoz tak není spojen s žádnými dalšími náklady.
A jak panely fungují? „Vzduch zvenčí se dostává do domu skrze vnější stěnu panelu a teplý vzduch z panelu, který je pomocí zabudovaného ventilátoru, trubice a tryskového vyústění vháněn dovnitř přetlakem, se rozšíří po objektu,“ popisuje princip zařízení Jiří Jelínek z firmy SolarAir s.r.o.
Ze tří nezávislých testů teplovzdušných panelů, které zpracovala dánská společnost Delta (www.madebydelta.com ), vyšly jako nejvýkonnější panely SolarVenti. Jejich výkon a účinnost zkoumal také německý institut Fraunhofer ISE (  www.ise.fraunhofer.de/de/servicebereiche/testlab-solar-thermal-systems ).
Teplovzdušné panely zajišťují pravidelné větrání, průběžné odvlhčování a temperování, tedy udržování teploty. Nejenže se tedy postarají o spolehlivé odvětrání vlhkého vzduchu uvnitř objektu, ale také udržují vnitřní teplotu, což se výrazně projeví v úspoře nákladů na vytápění.
Výhodou teplovzdušných panelů je vedle nulových provozních nákladů i snadná instalace. „Panely můžete instalovat buď na stěnu, anebo na střechu, a to bez nutnosti zásahů do konstrukce stavby,“ vysvětluje Jiří Jelínek. Panely se navíc vyrábí v několika velikostech, aby bylo možné nalézt ideální řešení každému objektu na míru.

Teplovzdušný panel Teplovzdušný panel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *